Święto łyżwiarzy

  W dniach 9-10 grudnia 2023 roku na fanów łyżwiarstwa figurowego czeka prawdziwa uczta. Na elbląskim lodowisku „Helena" odbędą się Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym organizowane pod patronatem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym skupią się na rywalizacji w najważniejszych klasach: od Senior Elite 12 i Senior, przez Junior oraz Junior Młodszy, po Basic Novice, Klasę Srebrną, Brązową, Junior B, Mixed Age i Adult. Biorąc pod uwagę tak szeroki przekrój kategorii, umiejętności zawodników, a przede wszystkim prestiż całego wydarzenia, obok zawodów nie można przejść obojętnie. 

 
O Mistrzostwo Polski zawalczy dwadzieścia zespołów z czterech miast Polski, z czego dwa z nich wchodzą w skład kadry narodowej i wezmą udział w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Świata Juniorów. Same zawody będą o wiele bardziej widowiskowe niż klasyczne starcia solistów, ponieważ grupy pokazujące umiejętności na lodzie liczyć będą od 8 do 16 osób – mówi Maja Tandecka, organizatorka wydarzenia i prezes KS ice'n'roll Bydgoszcz.
 
Spodziewamy się, że łącznie na miejscu wystąpi około 400 zawodników! O Mistrzostwo powalczą zarówno profesjonaliści, jak i siedmiolatkowie czy osoby dorosłe, które hobbystycznie uprawiają tę dyscyplinę, a dla których wzięcie udziału w zawodach tej rangi to ogromna frajda – kontynuuje, zachęcając kibiców do odwiedzenia Lodowiska "Helena" znajdującego się w MOSiR w Elblągu.

 

Co więcej - Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym poprzedzi Puchar Elbląga 2023, który odbędzie się 8-9 grudnia w tym samym miejscu. Podczas wydarzenia będzie można podziwiać popisowe występy lokalnych solistek i solistów. To więc świetna okazja na spędzenie całego weekendu w rytm jednego z najbardziej widowiskowych sportów na świecie, kibicując przy tym śmietance Polskiego Łyżwiarstwa Figurowego.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz