Szansa na nowy zawodowy start?

Co prawda polski rynek pracy najgorsze ma już dawno za sobą, ale nie oznacza to, że wszyscy pracujący w Polsce są zadowoleni z warunków pracy, zarobków, czy otrzymywanego szacunku. Co jeśli pracownik chciałby poprawić swój los, ale nie wie, jak i gdzie powinien szukać nowych zawodowych szans? Odpowiedzią wydaje się być starzenie się europejskiego społeczeństwa i co za tym idzie rosnące, z roku na rok, zapotrzebowanie na pracowników opieki nad osobami starszymi.

Opiekunka do osoby starszej to zawód, który jest bardzo poważany np. w Niemczech. Szczególnie cenionymi pracownikami na tamtejszym rynku są Polki. Polska opiekunka do osoby starszej stała się wręcz synonimem opiekuna w Niemczech. Dzięki temu pracownicy z Polski, którzy chcą podjąć pracę jako opiekun do osoby starszej u naszego zachodniego sąsiada, mogą liczyć na całkiem dobre warunki pracy i płacy. Jednak czy oznacza to, że przyjmowany jest każdy chętny? Nie, trzeba spełnić dwa główne warunki.

Pierwszy z nich, to znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym, czyli pozwalającym na swobodną komunikację z podopiecznym i jego rodziną. Druga sprawa, to doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Nie musi być to koniecznie doświadczenie zawodowe wyniesione z pracy pielęgniarki, czy opiekunki. Wystarczy, że dana osoba w swoim życiu miała już okazję opiekować się chorymi, czy starszymi. Oczywiście przyda się także umiejętność prowadzenia oraz utrzymania domu, czy ogrodu. Czasem wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Jeśli chodzi o zarobki, to w przypadku ofert dla opiekunek do osoby starszej, publikowanych na stronach agencji opiekunek Veritas Opieka, można mówić o średniej kwocie w okolicach 1800 euro netto na miesiąc. Plusem jest brak kosztów zamieszkania oraz wyżywienia, które pokrywa rodzina podopiecznego. Veritas zapewnia także darmowy transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Każda opiekunka do osoby starszej ma także swojego indywidualnego opiekuna, który pomoże jej w trudnych sytuacjach.

Oferty pracy jako opiekunka do osoby starszej znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz