Szwajcaria zobaczyła Mazury...na balonie

Mazurska załoga balonowa jako jedyna ekipa z Polski bierze udział w zawodach balonowych w Chteau-d'Oex (Region Jeziora Genewskiego) - największym festiwalu balonów w Europie. Polska załoga promuje w Szwajcarii (centrum Fundacji New7Wonders) Mazury - polskiego finalistę konkursu na 7 Nowych Cudów Natury.

Polska ekipa umieściła na swoim balonie baner wielkości 120 m2  promujący Mazury w konkursie Fundacji „New7Wonders”, który zaprasza do poznania Mazur i oddania głosu na polskiego kandydata do tytułu 7 Cudu Natury.

Międzynarodowy Festiwal Balonów odbywa się w szwajcarskich Alpach w dniach 22-30 stycznia 2011 już po raz trzydziesty trzeci i bierze w nim udział około 100 załóg z 20 krajów z całego świata.

Od lat festiwal przyciąga miłośników balonów na gorące powietrze z całego świata. Właśnie tam panują wyjątkowe warunki dla uprawiania tego sportu. Widok około setki kolorowych balonów na tle ośnieżonych alpejskich szczytów jest niezapomniany.

W roku ubiegłym polska załoga z Ełku w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na III miejscu. Życzymy, aby i w tym roku pilotom sprzyjały dobre wiatry. Więcej informacji o zawodach na stronie Festiwalu (www.ballonchateaudoex.ch).

Źródło: UM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz