Teatr i Gotyk

W te wakacje, podobnie jak w poprzednich latach inscenizacje Teatru Jaracza w Olsztynie będzie można zobaczyć w niepowtarzalnej scenerii warmińskich zamków gotyckich i na teatralnym dziedzińcu. Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników teatru, historii i wspaniałej architektury.

Zaczniemy od zamku w Olsztynie, gdzie 4, 5 i 7 sierpnia pokażemy "Jak Wam się podoba" - pełną miłości i magii jedną z najbardziej lubianych przez publiczność komedii Williama Szekspira.

3 i 6 sierpnia na dziedzińcu teatru czeka nas opowieść o lekarzu, który niechcący łamie klucz, chcąc otworzyć drzwi swego gabinetu i stawia czoła licznym związanym z tym komplikacjom, a przy okazji i własnym kłamstwom. Wszystko to oferuje "Lekarz na telefon" - farsa na jednego aktora w brawurowym wykonaniu Dawida Dziarkowskiego.

 

Ponadto na dziedzińcu teatru zobaczymy 10 oraz 11 sierpnia Irenę Telesz-Burczyk w duecie z Grzegorzem Gromkiem w "Czuwaniu" Morrisa Panycha. Kemp jest samotnym mężczyzną w średnim wieku. Grace to jego stara schorowana ciotka. Co wyniknie z ich spotkania sprowokowanego listem kobiety, informującym, że umiera i zostały jej tylko godziny? 16 i 17 sierpnia zaprezentujemy "Łatwe rzeczy", czyli Ireny Telesz-Burczyk i Mileny Gauer opowieść o teatrze oraz blaskach, cieniach i pułapkach aktorstwa. Tydzień później zapraszamy na monodram Marzeny Bergmann "Gorzko, gorzko" opartym na powieści laureatki Nagrody Nike Joanny Bator.

 

Na zakończenie proponujemy "Plecak z jednorożcem" - rzecz zabawną, ale nad wyraz gorzką. I przerażająco aktualną. Plecak z jednorożcem sprawia, że Tomek staje się ofiarą szkolnej przemocy, bo na kawałku materiału był obrazek z serialu „My Little Pony". Zdarzenie to sprowadza na rodziców dylemat: respektować wybory dziecka czy poddać się społecznej presji?

 

Zachęcamy do skosztowania teatru w ekscytującej niecodziennej scenerii.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz