To nie był Prima Aprilis

Sprawcy rozboju z użyciem noża, który opisywaliśmy już na łamach naszej strony, zostali zatrzymani 1 kwietnia. To nie był Prima Aprilis. Trzej nieletni mieszkańcy gm. Braniewo przyznali się do zaplanowania i dokonania rozboju w jednym z braniewskich sklepów. Dwaj z nich postanowieniem sądu zostali tymczasowo pozbawieni wolności. Szybkie ustalenie sprawców było możliwe dzięki sygnałom mieszkańców Braniewa i okolic.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 27.03.2010 r. po godzinie 16.00 w jednym ze sklepów spożywczych przy ulicy Kościuszki w Braniewie. Dwaj młodzi mężczyźni grożąc nożem zażądali od sprzedawczyni pieniędzy. Trzeci sprawca stał na tzw. czujce przed wejściem do sklepu. Żądali pieniędzy, a ukradli alkohol o wartości niespełna 120 złotych.

 

Po pięciu dniach policjanci zdemaskowali sprawców napadu. Okazało się, że w przestępczym procederze brali udział trzej nastoletni mieszkańcy gm. Braniewo. Dwóch 15-latków i 17-letni Sylwester W.  Nieletni zaplanowali napad. W trakcie przesłuchania przyznali się do dokonania rozboju.

Z uwagi na charakter czynu i sposób jego dokonania 17- letni Sylwester W. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Jeden z nieletnich napastników został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka w Elblągu, gdzie będzie przebywał do czasu umieszczenia go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Drugi 15 – letni sprawca został przekazany pod opiekę rodzicom.

Za popełnienie rozboju kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności

 

Chcielibyśmy podziękować Państwu za wszystkie informacje, które przyczyniły się do ustalenia sprawców tego rozboju.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz