Są to dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe zdobyte w trakcie stażu zagranicznego, obejmujące portfolio 5 dokumentów funkcjonujących w takiej samej formie na obszarze całej Europy (również w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz krajach kandydujących do Unii Europejskiej). W uroczystości uczestniczyła między innymi dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu Halina Uźluk, przedstawiciele Starosty Braniewskiego, burmistrza Braniewa oraz wójta gminy Braniewo.
Erasmus+ stanowi program UE na rzecz kształcenia, szkolenia młodzieży na lata 2014–2020. W ramach realizowanego przez szkołę projektu z programu Erasmus + 20 uczestników projektu z klasy II i III technikum spedycji odbyło czterotygodniową praktykę w Niemczech w terminie od 2 do 28 marca wraz z opiekunkami: panią Iwoną Obolewicz, Bożeną Turczyn i Anną Wiśniewska. W połowie praktyk odwiedzili młodzież: dyrektor szkoły pan Piotr Danielewicz i wicedyrektor pan Dariusz Lis.
Głównym celem praktyk było poznanie funkcjonowania, zarządzania i marketingu przedsiębiorstw logistyczno- spedycyjnych, co pozwoliło na zdobycie doświadczenia zawodowego w zakresie spedycji towarów oraz kompleksowe organizowanie przewozu towarów w kraju i za granicą.W ciągu czterech tygodni uczestnicy mogli również sprawdzić w praktyce znajomość języków obcych, co pozwoliło na utrwalenia, rozszerzenie i wykorzystanie w praktyce słownictwa specjalistycznego, stosowanego w branży logistycznej. Uczestnictwo w projekcie, poznanie kultury i obyczajów panujących w Saksonii, kontakt z rówieśnikami z innych krajów europejskich poszerzył ich horyzonty światopoglądowe. Czterotygodniowy pobyt poza miejscem zamieszkania, z dala od bliskich, wpłynął pozytywnie na samodzielność, kreatywność i umiejętność współpracy w grupie.
(DAL)
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz