Uwaga podpalacze

W środę 23.12.2009r kilka minut przed godziną drugą /01.46/ braniewscy strażacy otrzymali informacje o pożarze w jednym z lokali usługowych (nowy Zakład Kosmetyczny) w Braniewie przy ulicy Kościuszki 71.

 Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie trzy zastępy ratowniczo – gaśnicze. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że z pomieszczenia lokalu usługowego wydobywa się dym przez wybitą szybę w drzwiach wejściowych. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych  po wprowadzeniu prądu gaśniczego wody do wnętrza pomieszczenia przystąpili do gaszenia źródła pożaru. Pozostali ratownicy sprawdzili pomieszczenie na pierwszym piętrze oraz budynek na zewnątrz czy dym i ogień nie stanowił zagrożenie dla sąsiednich budynków /mieszkań/. Po ugaszeniu pożaru ratownicy oddymili pomieszczenia i ponownie sprawdzili czy nie ma zarzewi ognia. Podczas przeszukiwania pogorzeliska natrafiono na siekierę, którą sprawcy podpalenia prawdopodobnie wybili szybę a następnie podłożyli ogień w pomieszczeniu. Działania na miejscu zdarzenia trwały godzinę. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynika, że lokal został celowo podpalony przez sprawcę, który wybił szybę i podłożył ogień poprzez wrzucenie materiału palnego. Prąd w budynku w chwili wybuchu pożaru był wyłączony. Na miejsce przybył właściciel lokalu, który zabezpieczył pogorzelisko. Straty wstępnie oszacowano na kwotę około 120 tys. złotych.   Ireneusz Ścibiorek Anna Kos,

Policja poszukuje świadków zdarzenia. Wszystkie osoby, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny  pod numerem 112, 997 lub 0 55 244 02 00.

 

Źródło: Strażacy Braniewo

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ojciec chrzestny 2009-12-23 13:18:21
    Patrzcie, mafijne porachunki w Braniewie...Tylko nam tego brakowało!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0