V DEPRECJACJA DEPRESJI CZYLI JUBILEUSZ DOŁÓŻ

19-20 sierpnia godz. 20.30 Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu to czas i miejsce ciekawej imprezy.

„Rok 2010 obfituje w jubileusze. 600-lecie bitwy pod Grunwaldem, 200. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, 150-lecie Kanału Elbląskiego. Postanowiliśmy obejść je wszystkie razem w czasie naszego małego jubileuszu piątej Deprecjacji Depresji, dlatego symbolem tegorocznego spotkania jest stojący po kolana w wodzie Fryderyk Chopin trzymający dwa nagie miecze. Reżyserują i poprowadzą jak zwykle Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. Niech Państwo przyjdą, będzie miło…”

Już po raz piąty 19 - 20 sierpnia 2010 na Dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu odbędzie się impreza, która rokrocznie gromadzi miłośników rozrywki na najwyższym poziomie, czyli „Deprecjacja Depresji”.

To artystyczne wydarzenie jest ściśle związane z miejscem jego organizacji. Obszar geograficznej depresji i najniższy punkt w Polsce, który znajduje się nieopodal Elbląga, stał się inspiracją do stworzenia imprezy, która w unikalny sposób walczyłaby z depresją - psychiczną. Najlepszym lekiem na smutek jest śmiech, dlatego też do miasta przyjeżdżają artyści z całej Polski i humorem wyciągają wszystkich z „dołka”. Udaje im się to co roku – czy tak będzie i teraz? Z pewnością tak!

Na „Deprecjacji Depresji” zobaczyć będzie można plejadę znakomitych aktorów, kabareciarzy, muzyków. Pierwszego dnia w charakterze antydepresanta wystąpi „CZESŁAW ŚPIEWA”. CZESŁAW MOZIL wraz z zespołem podczas koncertu zaprezentuje obok znanych utworów, piosenki
z najnowszej płyty „POP”.

Podczas drugiego dnia czeka na publiczność duża dawka inteligentnego humoru zaserwowana przez KRYSTYNĘ TKACZ, WOJCIECHA WYSOCKIEGO, MARCINA PRZYBYLSKIEGO PAWŁA TUCHOLSKIEGO/MARIUSZA KILIANA, MAGDALENĘ PIOTROWSKĄ, MAGDALENĘ SMALARĘ. Zaprezentują oni fragmenty spektaklu muzycznego Jerzego Satanowskiego według tekstów Andrzeja Waligórskiego „RODZINA DREPTAKÓW”.

Nie zabraknie także specjalistów od poprawiania humoru – JOANNY KOŁACZKOWSKIEJ z kabaretu HRABI, ROBERTA GÓRSKIEGO z KABARETU MORALNEGO NIEPOKOJU, GRUPY RAFAŁA KMITY, LIQUIDMIME (laureata Przeglądu Kabaretów PAKA 2010). To nie koniec - na scenie zobaczymy niepozbawionego satyrycznego zacięcia aktora PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO, KINGĘ PREIS,  MAŁGORZATĘ ZWIERZCHOWSKĄ, ALEKSANDRA GROTOWSKIEGO. Oprawę muzyczną zagwarantuje zespół muzyczny pod kierownictwem MARCINA PARTYKI I ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA. Wieczór zakończy GRZEGORZ TURNAU recitalem „Wieczór sowich piosenek”. 

„Deprecjacja Depresji” nie może odbyć się bez ARTURA ANDRUSA I ANDRZEJA PONIEDZIELSKIEGO, którzy oprócz tego, iż są twórcami wydarzenia, tradycyjnie wcielą się w rolę prowadzących koncerty.

***
Organizator: Urząd Miejski w Elblągu

Bilety do nabycia w kasie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida

Dzień pierwszy – normalny 30 zł, ulgowy 20 zł (za okazaniem legitymacji szkolnych lub studenckich)
Dzień drugi – normalny 50 zł, ulgowy 30 zł (za okazaniem legitymacji szkolnych lub studenckich)
Karnet na dwa dni imprezy – 60 zł

Informacje: Wydział Kultury Urzędu Miejskiego  55 /239 33 20, wk@umelblag.pl

 

Sponsorzy i Patroni:

Browar w Elblągu, producent marki SPECJAL     
Mostostal Warszawa S.A.      
Klima-Therm S.A.  
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.   
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Pomorski Oddział Obrotu Gazem w Gdańsku
Centrum Handlowe Ogrody       
TOYOTA – KNEDLER Elbląg-Kazimierzowo     
Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.  
NORDEA Bank Polska S.A.  
Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane „ROMBUD” Sp. z o.o.
Celebra – firma gastronomiczna 
Studio Reklamy Blueboard s.c.     
Agencja Marketingowo – Reklamowa "LIDER" Sp. z o.o.   
Agencja Reklamy Kreatywnej ELIT  
   
Patroni Medialni:
Dziennik Elbląski
Nasz Elbląg
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Radio El
Telewizja Elbląska
Portal Warmii i Mazur WM.pl
Polskie Radio Olsztyn
Oddział TVP S.A. w Olsztynie

 

 

 

Program imprezy:
19 sierpnia 2010 godz. 20.30


Prowadzący: ARTUR ANDRUS I ANDRZEJ PONIEDZIELSKI

KONCERT CZESŁAW ŚPIEWA - ANTYDEPRESANT

Czesław Mozil -  vocal, akordeon
Karen Duelund Mortensen – vocal, saksofony (baryton, soprano), klarnet
Martin Bennebo Pedersen - akordeon
Hans Find Meoller – gitara
Louise von Bullow - kontrabas
Troels Drasbech - perkusja
Jakob Munck Mortensen – tuba tenorowa

Czesław Śpiewa - założycielem i twórcą jest wokalista, kompozytor, producent i akordeonista - Czesław Mozil. W 2008 roku ukazał się pierwszy album artysty „Debiut”. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. Przebojem albumu stała się „Maszynka do świerkania”. „Debiut” pokrył się dwukrotnie platyną, a Czesław został nagrodzony trzema Fryderykami. Nowy album Czesław Śpiewa „POP” to teatr współczesnej Polski, w którym sztuka i kicz występują na jednej scenie. Akordeon kontra orkiestra symfoniczna. Piosenki opowiadają o Polsce, klasie średniej zachłyśniętej zmianami, muzycznym szufladkowaniu, zanikającej miłości i nadziei.
      

20 sierpnia 2010 godz. 20.30 

Prowadzący: ARTUR ANDRUS I ANDRZEJ PONIEDZIELSKI


SPEKTAKL MUZYCZNY RODZINA DREPTAKÓW (fragmenty)

Słynny Kniaź Dreptak z ballad i kabaretów Andrzeja Waligórskiego doczekał się zbiorowego, rodzinnego portretu. Co chwila przybiera inną postać, bo jak mawiał Waligórski "w moim bloku mieszka Dreptaków ze dwustu".
A każdy ma żonę, dzieci, telewizor i poglądy. To muzyczne przedstawienie złożone z piosenek, wierszy, parodii
i tekstów kabaretowych Andrzeja Waligórskiego. To ciepły, liryczny, czasem rubaszny spektakl, wywołujący serdeczny śmiech, a także zmuszający do łagodnej zadumy.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski
Obsada: Krystyna Tkacz – mama Dreptakowa, Wojciech Wysocki – tata Dreptak, Marcin Przybylski – syn Marcin, Paweł Tucholski/Mariusz Kilian – syn Mariusz, Magdalena Piotrowska – córka Magda, Magdalena Smalara – córka Emilia


Wystąpią również:

Robert Górski – Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa Rafała Kmity, Joanna Kołaczkowska - Kabaret Hrabi, Paweł Królikowski, Małgorzata Zwierzchowska, Kinga Preis,  Aleksander Grotowski, Liquidmime - Jim Williams i Anna Wojtkowiak Williams (laureat Przeglądu Kabaretów PAKA 2010)

Zespół muzyczny pod kierownictwem Marcina Partyki i Elbląska Orkiestra Kameralna


KONCERT: GRZEGORZ TURNAU - recital „Wieczór sowich piosenek”

Grzegorz Turnau - śpiew, fortepian
Jacek Królik – gitara

Recital „Wieczór sowich piosenek” składa się z piosenek mądrych i drapieżnych, czyli „sowich”. Poza utworami z repertuaru artysty, piosenki m.in. Billy’ego Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Paula McCartney’a.

 

Źródło: UM Elbląg

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz