V. Zawody strzeleckie o Puchar Przechodni Komendanta CSSG

W poniedziałek, 18 kwietnia 2011 roku w Komendzie Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Przechodni Komendanta Centrum Szkolenia SG, w których rywalizowały drużyny reprezentujace komórki organizacyjnej Centrum. Odbywajace się już po raz piąty zawody zostały zorganizowane dla uczczenia 20. rocznicy powołania Straży Granicznej.

Począwszy od 2007 roku, inicjatorem i głównym organizatorem zawodów był Zespół Szkolenia Strzeleckiego Zakładu Działań Interwencyjnych ketrzyńskiej szkoły SG. Udział w tegorocznych jubileuszowych rozgrywakach wzięło dziesięć 3-osobowych drużyn strzeleckich reprezentujacych: administrację szkoły, pion dydaktyczny oraz pododdziały szkolne.

Celem zawodów, obok uczczenia 20. rocznicy powstania formacji, było również sprawdzenie umiejętności strzeleckich, popularyzajca tej dyscypliny sportowej oraz wyłonienie najlepszych strzelców w kategorii drużynowej i indywidualnej.

Rywalizacja sportowa odbywała się w dwóch konkurencjach strzeleckich: w strzelaniu dokładnym i szybkim.Zawodnicy strzelali z pistoletów służbowych będących na ich indywidualnym wyposażeniu. W pierwszej konkurencji decydowała celność, jednak w drugiej liczyła się również szybkość wykonania strzelania. O końcowej klasyfikacji decydowały wyniki uzyskane w trakcie poszczególnych strzeleń.

W klasyfikacji drużynowej:

I miejsce zajęła reprezentacja Zakładu Organizacji Dydaktyki w składzie:

·         ppłk SG Wojciech Zawadzki,

·         mjr SG Radosław Pejda,

·         mł. chor. SG Katarzyna Kamińska.

II miejsce na podium wywalczyła reprezentacja Zakładu Zabezpieczenia Technicznego Granicy w składzie:

·         ppłk SG Andrzej Skóra,

·         ppłk SG Janusz Lasota,

·         kpt. SG Dariusz Malinowski.

III miejsce zajęła drużyna reprezentująca Wydział Zabezpieczenia Szkolenia w składzie:

·         ppor. SG Piotr Narejko,

·         kpt. SG Katarzyna Dzieszkiewicz,

·         st. chor. SG Daniel Majewski.

Najlepszym strzelcem turnieju został ppor. SG Piotr Narejko z Wydziału Zabezpieczenia Szkolenia.

Wręczenia pucharu zwycięskiej drużynie dokonał zastępca komendanta Centrum Szkolenia Straży Granicznej mjr SG Dariusz Lutyński w towarzystwie Kierownika Zespołu Szkolenia Strzeleckiego ppłk. SG Mariana Stanisławskiego, Kierownika Zakładu Działań Interwencyjnych ppłk SG Cezarego Szczepańskiego oraz Przewodniczącego Zarządu Uczelnianego NSZZ FSG przy CSSG kpt. SG Marka Baniewicza.

Statuetkę najlepszemu zawodnikowi turnieju, ufundowaną przez kierownika Zespołu Szkolenia Strzeleckiego wręczył ppłk SG Marian Stanisławski. Pamiątkowe medale ufundowane zostały przez przewodniczącego organizacji związkowej funkcjonariuszy naszej formacji działającej przez CSSG.

Zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy!