Wieszanie psa

W dniu 17 listopada 2023 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces w sprawie Michała W. i Dominiki B. oskarżonych o znęcanie się nad pozostającym pod ich opieką psem.

We wrześniu br. do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Michałowi W. i Dominice B. oskarżonym o znęcanie się nad pozostającym pod ich opieką młodym psem rasy mieszanej.

Według ustaleń śledczych Michał W. miał dopuścić się zarzucanego mu czynu w ten sposób, że w nocy z 14 na 15 lipca 2023 r., na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie, przenosił psa powieszonego za szyję na smyczy na wysokości około pół metra nad ziemią, szarpiąc za smycz. Oskarżony miał także rzucać przypiętym do smyczy psem o drzwi klatki schodowej bloku oraz bić go po całym ciele. Oskarżony swoim zachowaniem miał spowodować

dotkliwe cierpienia fizyczne i psychiczne zwierzęcia.

Z kolei Dominika B. miała znęcać się nad tym samym psem w okresie od listopada 2022 r. do 14 lipca 2023 r. Zdaniem śledczych kobieta utrzymywała psa w niewłaściwych warunkach bytowania i niechlujstwie. Ponadto, oskarżona nie wyprowadzała psa z domu w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych oraz nie zapewniała mu dostępu do wody i pokarmu, powodując tym samym cierpienie fizyczne i psychiczne tego zwierzęcia.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 17 listopada 2022 r. przed sądem Rejonowym w Olsztynie.

Michał W. na pierwszym terminie rozprawy przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyraził żal za to, co się stało.

Z kolei Dominika B. nie stawiła się na pierwszy termin rozprawy. W związku z tym Sąd odczytał wyjaśnienia, jakie oskarżona złożyła w trakcie postępowania przygotowawczego. Dominika B. przyznała się wówczas do przedstawionego jej zarzutu znęcania się nad psem.

Sąd na pierwszym terminie rozprawy przesłuchał także 3 świadków.

Proces w tej sprawie został odroczony do 12 stycznia 2024 r. Na tym terminie Sąd planuje między innymi przesłuchania świadków oraz biegłego.

Sędzia Sądu okręgowego w Olsztynie
Adam Barczak
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 17 listopada 2023 r.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz