Włamał się po alkohol

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 42 letniego mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego. Szybka reakcja funkcjonariuszy na przestępstwo to również efekt sygnałów od Państwa o włamaniu policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca Braniewa.

 

42 – letni Adam T., bez stałego miejsca zameldowania, został zatrzymany wczoraj po godzinie 23.00 w jednym ze sklepów spożywczych przy ulicy Kościuszki w Braniewie. Mężczyzna wybił szybę wystawową w sklepie i wszedł do środka. Nie zdążył nic zabrać, gdyż po kilku minutach od momentu włamania został zatrzymany. Nasza interwencja była natychmiastowa, gdyż o fakcie wybijania szyby w sklepie zostaliśmy powiadomieni przez mieszkańca Braniewa.

Adam T. został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia spawy włamania. W chwili osadzania w areszcie mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymującym go policjantom powiedział, że włamał się po alkohol. Poszkodowany właściciel oszacował wstępnie straty na kwotę 600 złotych.

Za włamanie 42 – latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

„Sprawiedliwość zamieszka w Atenach
Dopiero wtedy, gdy ten, kto nie został
Skrzywdzony będzie tak samo oburzony,
Jak ten, komu wyrządzono krzywdę.”

Tukidydes

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz