WYJAZDOWA KLĘSKA ZATOKI

W dniu 28.05.2022 r. w 27 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo uległa na wyjeździe w meczu z drużyną MKS Błękitni Orneta 1:7.

Był to mecz sąsiadów w tabeli, ale mecz był bardzo ważny nie tylko dlatego, że były to mające długą tradycję „derby”, ale przede wszystkim obie drużyny walczą o utrzymanie w IV lidze. Gospodarze w poprzedniej kolejce ulegli 0:2 w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Lidzbark Warmiński. Przed meczem Błękitni mieli w 26 meczach 23 punkty i zanotowali 7 zwycięstw, 2 remisy i 17 porażek.

Ten ważny mecz zaczął się dla Zatoki fatalnie, bo już do przerwy przegrywała 0:4. Po wznowieniu gry Błękitnie się nie zatrzymywali, a honorową bramkę dla Zatoki strzelił w 66 minucie Marcin Śniegocki. Wysoka porażka 1:7 po fatalnym występie. Nie tak to miało wyglądać, bo do końca rozgrywek zostały 3 mecze a każdy punkt będzie teraz na wagę złota.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Dawid Roszkowski - Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk, Przemysław Matelski, Nikita Levenko, Jakub Szymanowski, Bogdan Wieliczko, Jakub Szpakowski, Radosław Grzyb, Oskar Rynkowski, Łukasz Wolak

Zatoka z 24 punktami zajmuje 14 lokatę w rozgrywkach, mając bilans meczów 7-3-17 i bramek 33-58. W meczu 28 kolejki Zatoka Braniewo u siebie z drużyną ZKS Olimpia II Elbląg. Mecz odbędzie się w sobotę, 4.06.2022 r. o godz. 17. W dotychczas rozegranych 26 meczach ZKS zdobył 32 punkty (bilans 9-5-12, bramki 44-48) i zajmuje 9 lokatę w tabeli.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne