WYJAZDOWA PORAŻKA ZATOKI

W dniu 21.05.2022 r. w 26 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo uległa na wyjeździe w meczu z drużyną LKS Błękitni Pasym 0:1.

Był to mecz sąsiadów w tabeli, ale Zatoka przystąpiła do meczu po zdobyciu 3 punktów w z Polonią Iłowo i zajmowała 12 miejsce z 24 punktami. Z kolei zajmujący 13. lokatę gospodarze ulegli w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Lidzbark Warmiński 1:2. Przed meczem Błękitni mieli w 25 meczach 23 punkty i zanotowali 7 zwycięstw, 2 remisy i 16 porażek.

Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W 79 minucie gospodarze wykorzystali fatalny błąd naszego bramkarza, który nie trafił czysto w piłkę i skierowali piłkę do pustej bramki. Szkoda, bo Zatoka zasłużyła na punkt. To był bardzo ważny mecz sąsiadujących w tabeli drużyn a dzięki wygranej Błękitni przeskoczyli Zatokę o 2 punkty i lokatę.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Tomasz Ptak - Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk, Marcin Chomko, Nikita Levenko, Jakub Szymanowski, Bogdan Wieliczko, Jakub Szpakowski, Radosław Grzyb, Oskar Rynkowski, Łukasz Wolak

Zatoka z 24 punktami zajmuje 13 lokatę w rozgrywkach, mając bilans meczów 7-3-16 i bramek 32-51. W meczu 27 kolejki Zatoka Braniewo zagra wyjazdowe „derby” z drużyną MKS Błękitni Orneta. Mecz odbędzie się w sobotę, 28.05.2022 r. o godz. 17. W dotychczas rozegranych 25 meczach MKS zdobył 23 punkty (bilans 7-2-16, bramki 26-70) i zajmuje 15 lokatę w tabeli.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne