WYJAZDOWA PORAŻKA ZATOKI w LUBAWIE

W dniu 25.09.2021 r. w 8 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo uległa na wyjeździe w meczu z MLKS Motor Lubawa 2:1

Przeciwnik przed meczem zajmował 7 pozycję w tabeli z 13 punktami (bilans meczów 4-1-2, bramek 10-7) a Zatoka dzięki ostatniemu zwycięstwu odbiła się od dna tabeli awansując na 13 lokatę.

Nasz zespół wyszedł w składzie: Jakub Kosowski – Daniel Jastrzębski, Rafał Jakimczuk, Dariusz Wieliczko, Nikita Levenko, Jakub Szymanowski, Wojciech Kimso, Bogdan Wieliczko, Jakub Szpakowski, Łukasz Wolak, Kamil Graczyk.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Zatoki, która w niezłą pierwszą połowę zakończyła prowadzeniem po bramce Kuby Szymanowskiego strzelonej w 25 minucie. Po zmianie stron to gospodarze ruszyli do ataku i cieszyli się z dwóch strzelonych bramek. Pierwszą Motor strzelił w 60 min. a kilka minut później ustalił wynik na 2:1 po bramce z rzutu karnego. To już kolejny mecz, w którym mimo prowadzenia Zatoka nie jest w stanie utrzymać korzystnego wyniku.

Zatoka przed zakończeniem wszystkich meczów 8 kolejki zajmowała 13 pozycję z 5 punktami (bilans 1-2-5, bramki 7-15). W następnej kolejce Zatoka podejmie zespół GKS Pisa Barczewo, który zajmuje 5 miejsce (13 punktów, bilans 4-1-2, bramki 10-7). Mecz odbędzie się 2 października b.r. o godz. 17 na stadionie MOS w Braniewie. W ostatniej kolejce Pisa zremisowała u siebie 4:4 z Polonia Iłowo.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne