WYJAZDOWA PORAŻKA ZATOKI z JEZIORAKIEM

W dniu 11.09.2021 r. w 6 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo uległa na wyjeździe w meczu z IKS Jeziorak Iława 2:1.

Do meczu Zatoka przystąpiła osłabiona, gdyż nowy trener Daniel Kogut decyzją Komisji Dyscyplinarnej W-M ZPN został ukarany 2 meczami dyskwalifikacji za zajście z poprzedniego meczu z Huraganem Morąg. W roli grającego trenera wystąpił kapitan drużyny Rafał Jakimczuk. Faworytem wydawali się zajmujący 5 lokatę gospodarze, którzy w 4 meczach zanotowali 3 zwycięstwa i 1 porażkę (mecz z 5 kolejki został przełożony).

Przewagę mieli gospodarze, ale gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się wynik bezbramkowy, w 45 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Zatoki, który pewnie wykorzystał Nikita Levenko. W 66 minucie Jeziorak wyrównał, również z rzutu karnego. Niestety w 83 min. Jeziorak objął prowadzenie 2:1 i wynik utrzymał się do końca meczu.

Nasz zespół wyszedł w składzie: Jakub Kosowski – Wojciech Chomko, Rafał Jakimczuk, Dariusz Wieliczko, Nikita Levenko, Oskar Rynkowski, Radosław Grzyb, Bogdan Wieliczko, Jakub Szpakowski, Jakub Szymanowski, Łukasz Wolak.

Zatoka z 2 punktami zajmuje 15 lokatę w rozgrywkach, mając bilans meczów 0-2-4 i bramek 5-13. W meczu 7 kolejki Zatoka Braniewo zagra u siebie z silnym zespołem DKS Dobre Miasto w sobotę, 18.09.2021 o godz. 17. DKS w 6 kolejce grał u siebie z Polonią Iłowo. Po 5 meczach zdobyli 2 punkty (bilans 0-2-3, bramki 1-6) i zajmuje 14 lokatę w tabeli.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne