WYSOKA PORAŻKA ZATOKI w LIDZBARKU WARMIŃSKIM

W dniu 26.03.2022 r. w 18 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo wysoko uległa na wyjeździe w meczu z MKS Polonia Lidzbark Warmiński 2:6.

Do meczu Zatoka przystąpiła osłabiona kontuzjami, a wcześniejsza porażka w meczu z Granicą Kętrzyn nie napawała optymizmem. Faworytem byli zajmujący 5. lokatę gospodarze, którzy w 17 meczach zgromadzili 31 punktów notując 9 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki.

Na pewno sensacją było pojawienie się w składzie naszej drużyny trenera Daniela Koguta. Niestety już do przerwy gospodarze potwierdzili swoją przewagę strzelając cztery bramki w 16, 30, 41 i 44 minucie. Gdy w 47 minucie Polonia podwyższyła na 5:0 zanosiło się na klęskę. Jednak Zatoka grała do końca i zdołała strzelić dwie bramki, które zdobyli Radosław Grzyb i Oskar Rynkowski. W 85 minucie wynik meczu na 6:2 ustalili gospodarze. W drużynie gospodarzy błyszczał Krystian Oleszko strzelec 3 bramek. Była to raczej spodziewana, ale zbyt wysoka porażka Zatoki.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Karol Borowy - Bartosz Mowczyn, Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk, Marcin Chomko, Kamil Hebda, Jakub Szymanowski, Jakub Szpakowski, Daniel Kogut, Daniel Jastrzębski, Oskar Rynkowski

Zatoka z 14 punktami zajmuje 14 lokatę w rozgrywkach, mając bilans meczów 4-2-12 i bramek 21-40. W meczu 19 kolejki Zatoka Braniewo zagra u siebie bardzo ważny mecz z sąsiadem w tabeli drużyną MKS Mazur Ełk w sobotę, 2.04.2022 o godz. 17. MKS w 18 kolejce uległ u siebie 1:2 z Polonią Iłowo. Po 18 meczach zdobyli 15 punktów (bilans 5-0-13, bramki 27-47) i zajmuje 13 lokatę w tabeli.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne