WYSOKIE ZWYCIĘSTWO ZATOKI NA POŻEGNANIE IV LIGI

W dniu 18.06.2022 r. w ostatniej 30 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo pokonała w meczu u siebie drużynę MKS Korsze 6:0. Wynik meczu nie miał już wpływu na sytuację obu drużyn, gdyż spadek do klasy okręgowej nastąpił kolkę wcześniej.

Był to mecz drużyn, które spadły do klasy okręgowej a w tabeli sąsiadowały od dawna.  Zajmujący 15 lokatę goście w poprzedniej kolejce ulegli u siebie w 1:3 w meczu z Polonią Iłowo. W 29 kolejkach MKS Korsze zebrał: 24 punkty i zanotował 7 zwycięstw, 3 remisy i 19 porażek, czyli identycznie jak Zatoka.

Był to więc klasyczny mecz o honor. I zaczęło się pomyślnie dla Zatoki, bo już w 13 minucie bramkę zdobył Łukasz Wolak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie w 58 min. na 2:0 dla Zatoki podwyższył z rzutu karnego Nikita Levenko a w 63 min kolejnego gola zdobył Bartosz Mowczyn. Goście mieli swoją szansę, ale w 66 minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Za to w 69 min. na 4:0 z karnego podwyższył Nikita Levenko. W 81 min. podwyższył Kuba Szymanowski a wynik meczu na 6:0 w 83 min. ustalił Marcin Śniegocki.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Sznaza - Marcin Chomko, Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk, Marcin Śniegocki, Nikita Levenko, Kuba Szymanowski, Dariusz Wieliczko, Jakub Szpakowski, Radosław Grzyb, Łukasz Wolak.

Zatoka Braniewo w sezonie 2021/2022 w 30 meczach zdobyła 27 punktów zajmując, 14 lokatę w rozgrywkach, mając bilans meczów 8-3-19 i bramek 39-62. W sezonie 2022/2023 nasz zespól wystąpi w warmińsko-mazurskiej klasie okręgowej.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne