Za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy

Pewien 38-latek na najbliższe trzy miesiące pożegnał się ze swoim prawem zjazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli po tym, jak pędził przez miejscowość Cieszęta z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali uprawnienia kierowcy, ale ukarali go również 400-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

W środę (23.06) policjanci ,,drogówki'' patrolowali teren gminy Pieniężno. Około godz. 8:30 funkcjonariusze przystąpili do kontroli nadjeżdżającego auta osobowego, którego kierowca zlekceważył panujące w terenie zabudowanym ograniczenia prędkości. Przeprowadzony pomiar wykazał, że 38-latek jechał dwukrotnie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Finał policyjnej kontroli mógł być tylko jeden – utrata prawa jazdy na trzy miesiące oraz mandat i punkty karne.
Kierowco pamiętaj !Prędkość jazdy powinna być dostosowana do warunków na drodze oraz obowiązujących na danym odcinku przepisów. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają przez cały czas policjanci. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowana akcja prewencyjna nie uchroni nas, jeżeli o swoje bezpieczeństwo nie zadbamy sami.

Jolanta Sorkowicz

Źródło: Policja

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz