Wczoraj w drogowym przejściu granicznym w Bezledach na kierunku wyjazdowym w trakcie dokonywania odprawy granicznej hiszpańskiej naczepy- cysterny marki BARYVAL funkcjonariusz stwierdził niezgodnoś ć numeru VIN widniejącego na ramie i tabliczce znamionowej. Warto ść pojazdu oszacowano na 100 000 zł.
Kolejne zdarzenie budzące zastrzeżenia co do prawdziwości pochodzenia pojazdu miało miejsce w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Wówczas funkcjonariusz Straży Granicznej dokonujący odprawy obywatela Polski zauważył ingerencje w pole numerowe pojazdu.
Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału średnio na dobę w trakcie odprawy sprawdzają 11 tys. aut m.in. pod kątem legalności pochodzenia. Tylko w bieżącym roku na odcinku lądowej granicy RP z FR dzięki czujności kontrolerów zatrzymano 34 pojazdy na ogólną wartość ponad 2 mln 700 tys. zł.
Justyna Szubstarska
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz