Znamy zwycięzców Warmińsko-Mazurskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku!

Wydminy, Bratian, Korsze, Olsztyn, Ostróda – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Warmińsko-Mazurskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Iławie przystąpiło aż 95 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze zespoły w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

9 i 10 maja zespoły z całego województwa warmińsko-mazurskiego rywalizowały w Iławie o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 95 zespołów w trzech kategoriach wiekowych

– U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Największym zwycięzcą Warmińsko-Mazurskiego Finału Wojewódzkiego okazała się być Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie, której reprezentanci, podobnie jak w dwóch ostatnich latach, zwyciężyli w kategoriach U-10 i U-12. – Jesteśmy prawdziwym weteranem Pucharu Tymbarku, ponieważ w tym roku już po raz trzeci z rzędu nasze drużyny w kategoriach U-10 i U-12 awansowały do Finału Ogólnopolskiego. Sądzę, że jest to jedyny taki przypadek w skali kraju – mówi Piotr Żurawel, trener drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie. – Nasze zespoły są bardzo doświadczone w tego typu rozgrywkach, co niewątpliwie działa na naszą korzyść. Mamy nadzieję, że w Warszawie zdobędziemy jeszcze więcej ogrania, a uczniowie przeżyją wspaniałą przygodą i będą mogli podpatrzeć, jak grają ich starsi koledzy przeciwko Turcji – dodaje z uśmiechem. Na etapie wojewódzkim zakończyły się rozgrywki w kategorii U-8. Wśród chłopców zwycięska okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie, która pokonała w finale zespół ze Szkoły Podstawowej w Zalewie 4:0. W kategorii dziewcząt najlepsza była drużyna LUKS ZSCO ze Szkoły Podstawowej w Wydminach.

 

W starszych kategoriach dziewczęcych zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Korszach (U-10) oraz w Bratianie (U-12). – Cieszymy się ogromnie ze zwycięstwa! Uczennice były niezwykle wzruszone po ostatnim gwizdku sędziego. Pojawiły się nawet łzy szczęścia. Można powiedzieć, że jest to spełnienie niewypowiedzianych marzeń dziewczynek. Nie ukrywam, że fakt, że drużyna z tak małej miejscowości awansowała do Finału Ogólnopolskiego, to prawdziwy sukces dla nas wszystkich – mówi Andrzej Bukiejko, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej w Korszach. – Gwarantujemy, że nie odpuścimy walki w Warszawie, a w każdym wolnym momencie będziemy się przygotowywali na naszym szkolnym Orliku do gry finale. Liczymy na sukces – dodaje.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

 

WYNIKI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

 

Z Orlika na stadion!

 

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

 

Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

 

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.    

 

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

 

 

PODSUMOWANIE WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

 

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SP 18 w Olsztynie

2. miejsce – ZSS w Ełku

3. miejsce – SP 1 w Iławie

 

Najlepszy zawodnik: Oliwier Skrzyński (SP 18 w Olsztynie)

Król strzelców: Marcel Wojtkowski (ZSS w Ełku)

Najlepszy bramkarz: Adam Patorski (SP 1 w Iławie)

 

KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – SP w Bratianie

2. miejsce – SP 5 w Olsztynie

3. miejsce – SP 1 w Lidzbarku

 

Najlepsza zawodniczka: Lena Jakubowska (SP w Bratianie)

Królowa strzelców: Amelia Mosakowska (SP 5 w Olsztynie)

Najlepsza bramkarka: Lilianna Naworska (SP 1 w Lidzbarku)

 

KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SP 18 w Olsztynie

2. miejsce – SP 3 w Iławie

3. miejsce – SSP 3 w Elblągu

 

Najlepszy zawodnik: Borys Fabiński (SP 3 w Iławie)

Król strzelców: Adam Nalepa (SP 18 w Olsztynie)

Najlepszy bramkarz: Olaf Machelski (SSP 3 w Elblągu)

 

KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – SP w Korszach

2. miejsce – SP w Bratianie

3. miejsce – SP 1 w Iławie

 

Najlepszy zawodnik: Aniela Jakubowska (SP w Bratianie)

Król strzelców: Franciszka Mańkowska (SP w Korszach)

Najlepszy bramkarz: Maja Grządziela (SP 1 w Iławie)

 

KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SP 3 w Ostródzie

2. miejsce – SP w Zalewie

3. miejsce – SP 4 w Lidzbarku

 

Najlepszy zawodnik: Oktawian Błaszczak (SP 2 w Olecku)

Król strzelców: Aleksander Ciesielczyk (SP 3 w Ostródzie)

Najlepszy bramkarz: Aleksander Szarliński (SP w Zalewie)

 

KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – ZSO w Wydminach

2. miejsce – SSP w Tylicach

3. miejsce – SP w Waśniewie

 

Najlepsza zawodniczka: Maria Sadowska (ZSO w Wydminach)

Królowa strzelców: Ada Sargalska (SSP w Tylicach)

Najlepsza bramkarka: Hanna Ciesielska (SP w Waśniewie)

 

 

 

 

 

O TURNIEJU

 

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

Patrycja Maciąg

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz