Żołnierskie wakacje

Wielkimi krokami zbliża się letnia przerwa w nauce. Wojska Obrony Terytorialnej dają szansę na spędzenie tego czasu w wyjątkowy sposób. Uczniowie, studenci i nauczyciele mogą wziąć udział w wojskowym szkoleniu podstawowym pod hasłem „Wakacje z WOT". Na ochotników z Warmii i Mazur, którzy podejmą to wyzwanie, tego lata czekają dwa terminy szkolenia.

Zainicjowany w 2019 roku projekt „Wakacje z WOT" cieszy się ogromnym zainteresowaniem, również na Warmii i Mazurach. Szkolenie w letniej przerwie od nauki przygotowane przez Wojska Obrony Terytorialnej skierowane jest przede wszystkim do ludzi stawiających pierwsze kroki w dorosłym życiu. Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie, jednocześnie w sposób aktywny spędzić czas wolny od nauki w koszarach. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy chętni spełniający wymogi formalne, którzy chcą dobrze wykorzystać przerwę wakacyjną.

 

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zaplanowała dwa terminy szkolenia podstawowego w projekcie „Wakacje z WOT". Pierwszy to okres od 28 czerwca do 13 lipca, natomiast drugi termin to czas od 16 do 23 sierpnia. Oba szkolenia odbędą się w Braniewie, w pododdziale podległym 4W-MBOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła.

Sabina Mazurek

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz