ZWYCIĘSTWO ZATOKI W OSTATNIM MECZU SEZONU

W dniu 19.06.2021 r. w 34, ostatniej kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo zwyciężyła w meczu na własnym boisku z drużyną BKS Tęcza Biskupiec 3:2.

Tęcza w ostatniej kolejce uległa u siebie 0:2 w meczu z Olimpią II Elbląg i w 33 meczach zdobyła tylko 30 punktów (bilans 9-3-21, bramki 46-101). Upalna pogoda nie ułatwiała gry obu zespołom. Mecz nie zaczął się dla nas najlepiej, bowiem już w 10 minucie Zatoka przegrywała 0:1. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, choć gości otrzymali kilka żółtych kartek. W 46 min. wyrównał Bartłomiej Koczara. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:1 w 57 min. z rzutu karnego. Goście wyrównali w 71 minucie. Zatoka konsekwentnie dążyła do zwycięstwa i w 80 min. bramkę zdobył Daniel Jastrzębski, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Do gry przystąpiliśmy w składzie: Jan Lechowid – Marcin Chomko, Bartłomiej Koczara, Kamil Graczyk, Przemysław Matelski, Oskar Rynkowski, Jakub Szpakowski, Wojciech Kimso, Bogdan Wieliczko, Marcin Sawicki, Łukasz Wolak.

Ostatecznie Zatoka Braniewo z 49 punktami zajęła 10 lokatę w rozgrywkach sezonu 2020/2021, mając bilans meczów 15 zwycięstw, 4 remisy i 15 porażek oraz bramek 66-65. Końcówka sezonu nie była udana, bowiem seria porażek spowodowała spadek z bardzo dobrego 5 miejsca na niezłą 10 lokatę.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne