ZWYCIĘSTWO ZATOKI z PISĄ

W dniu 5 września b.r. Zatoka Braniewo w ramach 8 kolejki forBET IV ligi podejmowała zespół GKS Pisa Primavera Barczewo. Mimo porażki w ostatniej kolejce faworytem meczu był nasz zespół. Zatoka zwyciężyła 2:1 oczywiście zachowując pozycję lidera rozgrywek.

Mecz zaczął się od dwóch żółtych kartek dla gości. W 16 minucie swoją drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Pisy Dominik Niestępski, co „ustawiło” grę obu drużyn. Zatoka atakowała a goście starali się wyprowadzać kontrataki i trzeba przyznać, że były groźne. W 47 minucie bramkę dla Zatoki z rzutu karnego strzelił Marcin Śniegocki. Mimo liczebnej przewagi Zatoka nie potrafiła jej wykorzystać, za to goście w 82 minucie doprowadzili do remisu. Na szczęście w 93 minucie Oskar Rynkowski strzelił zwycięską bramkę.

Zatoka zagrała w składzie: Tomasz Ptak, Jakub Szpakowski, Oskar Rynkowski, Marcin Śniegocki (Wojciech Kimso 62’), Mateusz Gruz, Sebastian Tomczuk, Daniel Jastrzębski, Bogdan Wieliczko, Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk, Dariusz Wieliczko.

Siedem zwycięstw i jedna porażka daje zasłużoną pozycję lidera forBET IV ligi z 21 punktami i bilansem bramek 27-10. W 9 kolejce w dniu 12 września Zatoka Braniewo zagra na wyjeździe Błękitnymi Orneta, który zajmuje 15 miejsce z 7 punktami (bilans 2-1-5, bramki 12-14). W ostatnim meczu MKS Błękitni Orneta pokonali 6:0 drużynę Tęczy Biskupiec.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne