BRANIEWIANIE NA II BIEGU BURSZTYNOWYM W SZTUTOWIE

W sobotę 12 października reprezentacja biegaczy z grupy biegowej Rozbiegane Braniewo uczestniczyła w II Bursztynowym Biegu i Marszu Nordic Walking na 10 km zorganizowanym w Sztutowie. Trasa biegu miała niespełna 10 km po miejscowości i przebiegała na różnych nawierzchniach tj. asfalcie, drogach utwardzonych, leśnych i po plaży.

II edycję Bursztynowego Biegu oraz Marszu Nordic Walking zorganizowała Organizacja Imprez Sportowych VALDANO pod patronatem honorowym Wójta Gminy Sztutowo. Nie była to duża impreza biegowa, ale udział w niej wzięło ok 100 zawodników. Był to bardzo udany start dla braniewskich biegaczy. Wśród męskiej reprezentacji najlepszy okazał się Andrzej Pokojski, który wbiegł na metę jako 8 OPEN i pierwszy w kategorii M30. Tomasz Jurołać wbiegając jako 12 OPEN i zajął tym samym 3 miejsce w kategorii M40. Na podium stanęły również Marta Wychowaniak, która w tych zawodach uzyskała bardzo dobre 2 OPEN, a Agnieszka Matczuk zajęła 1 miejsce w kategorii K40. Dobrze z tą trasą poradzili sobie również Andrzej Stulczewski, który pobił swój rekord życiówy, a Robert Walczak zmierzył się z trasą po raz drugi poprawiając czas z przed roku.

46. Robert Walczak 54:36

Grupa Rozbiegane Braniewo to grupa biegaczy z Braniewa i okolic, która powstała wiosną tego roku. Przekształciła się ona z żeńskiej nieformalnej grupy biegowej LA Braniewianki, którą w 2016 roku założyła grupa biegających Braniewianek.

Informacje i zdjęcia udostępniła Pani Marta Wychowaniak.

Źródło: Rozbiegane Braniewo