NAJLEPSI SPORTOWCY WYRÓŻNIENI NA APELU

Żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej spotkali się w poniedziałek (17.02.2020) na porannym apelu. Podczas apelu dowódca brygady udekorował medalami i pucharami najlepszych sportowców.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. zwycięzcy współzawodnictwa w 9BBKPanc. za 2019 rok. W grupie pododdziałów rozwiniętych najlepszy okazał się 1 batalion czołgów. Drugie miejsce wywalczył batalion zmechanizowany, a trzecią pozycję zajął batalion logistyczny. W grupie pododdziałów skadrowanych na pierwszym miejscu uplasował się 2 batalion czołgów. Drugie miejsce zajął dywizjon przeciwlotniczy, na trzeciej pozycji znalazł się dywizjon artylerii samobieżnej.

Dowódca 9BBKPanc. płk Dariusz Kosowski dokonał dekoracji zwycięzców tegorocznych Mistrzostw 9 Brygady w Piłce Koszykowej i Halowej Piłce Nożnej. W koszykówkę najlepsi okazali się żołnierze batalionu zmechanizowanego. W futsalu triumfowali czołgiści z 1bcz. Wśród kolejnej grupy wyróżnionych byli zawodnicy, którzy zdobywali medale na szczeblu Mistrzostw 16 DZ i Mistrzostw WP.
Apel zakończyła defilada pododdziałów brygady.

Źródło: 9 BBKPanc.