nie. 10/0°C
pon. 15/4°C
wto. 16/7°C
śro. 12/5°C
 
 

Mienie ruchome – czym jest i jak je ubezpieczyć?

Autor: kzs Dodany: 2020-02-18 11:30:44
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0
<


Wielu Polaków dostrzega korzyści, jakie niesie ubezpieczenie mieszkania. Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do podstawowej ochrony, ponieważ nie obejmuje ona wszystkich elementów. W razie zdarzenia losowego meble czy sprzęt RTV nie będą podlegały zabezpieczeniu. Aby to zmienić, należy wykupić ubezpieczenie mienia ruchomego. Sprawdź, na czym to polega.

Najbardziej podstawowa wersja ubezpieczenia mieszkania uwzględnia mury oraz elementy stałe. Mowa m.in. o: wszelkiego rodzaju instalacjach, urządzeniach technicznych, wewnętrznych i zewnętrznych pokryciach ścian, okładzinach podłóg i schodów, drzwiach i oknach, wbudowanych meblościankach, zabudowach kuchennych itp.

Mienie ruchome, czyli co?

Jeśli chodzi o mienie ruchome, mowa o wszystkich pozostałych elementach wyposażenia ubezpieczanego mieszkania. Zalicza się do nich m.in. meble (niebędące w zabudowie), sprzęt RTV i sprzęt AGD (wolnostojący), sprzęt fotograficzny, odzież, a nawet dzieła sztuki.

Wszystkie wyżej wymienione elementy można objąć ochroną, ale często koniecznością w ramach oddzielnych umów. Warto bowiem mieć świadomość, że bazę stanowi standardowe ubezpieczenie mieszkania, a następnie koniecznością jest wykupienie rozszerzeń obejmujących konkretne elementy mienia ruchomego.

Przykładowo, inna umowa obowiązuje na meble i wyposażenie mieszkania, a inna – na biżuterię i dzieła sztuki. Polisa może zabezpieczać również wartości pieniężne, ale zwykle są one chronione do określonej kwoty.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie mienia ruchomego?

Wybór ubezpieczenia mienia ruchomego wcale nie jest łatwy, ponieważ wymaga uwzględnienia wielu elementów.  Dlatego należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję, uwzględniając kilka ważnych kwestii.

Zastanów się:

·         jakie elementy chcesz objąć ochroną

·         na jaką kwotę chcesz wykupić polisę.

Suma ubezpieczenia jest niezwykle ważnym aspektem – od niej zależeć będzie wysokość odszkodowania wypłacanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Dlatego warto wziąć pod uwagę taką kwotę, która jest adekwatna do wartości mienia ruchomego.

Wybierając polisę, warto uwzględnić również wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Pozwoli to uniknąć rozczarowania, gdyby firma odmówiła wypłaty odszkodowania z powodu niedotrzymania warunków umowy ubezpieczeniowej. Zdarza się to na przykład, gdy do zdarzenia doszło na skutek rażącego niedbalstwa właściciela mieszkania itp.

Pamiętaj! Zawsze porównuj dostępne oferty – tylko w ten sposób wybierzesz optymalne rozwiązanie bez przepłacania.

Źródło: WłasneKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 


MAŁA POLIGRAFIA - USŁUGI

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2020-03-24 11:15:31
Dodane: 2020-03-24 10:36:35
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Ktoś
Data: 2020-02-06 19:33
Przez: Maniek
Data: 2019-11-21 15:15
Przez: dorota
Data: 2019-11-20 20:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją