czw. 7/4°C
pt. 6/3°C
so. 5/1°C
nie. 9/0°C
 
 

PZU ufunduje sprzęt medyczny do walki z koronawirusem

Autor: kzs Dodany: 2020-03-18 13:18:12
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0
PZU sfinansuje zakup sprzętu dla szpitali do walki z koronawirusem. Przeznaczy na ten cel sześć milionów złotych. Dodatkowo, dzięki finansowemu wsparciu PZU, do Policji i Straży Granicznej trafią kombinezony, maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne. Po uruchomieniu na początku marca bezpłatnej pomocy telemedycznej dla wszystkich Polaków to kolejna inicjatywa PZU w walce z koronawirusem.

Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań. Jako największy ubezpieczyciel w Polsce czujemy szczególną odpowiedzialność i troskę o zdrowie wszystkich Polaków. Ufundowany przez nas sprzęt trafi w pierwszej kolejności do szpitali, które opiekują się zarażonymi koronawirusem. Lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom szpitali, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt, by mogli nieść skuteczną pomoc. Chcemy ich wspierać w ratowaniu pacjentów – mówi prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła. Sprzęt otrzymają szpitale w Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Giżycku, Piszu i Elblągu.

Spieszymy z pomocą zawsze, gdy dzieje się coś złego. Gdy w lutym południe Polski nawiedziła fala katastrofalnych wichur, wysłaliśmy w teren ponad stu pracowników. Tym bardziej więc nie pozostajemy obojętni wobec tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i rozumiemy związane z nią potrzeby, ponieważ Grupa PZU to nie tylko ubezpieczenia, ale i jeden z największych operatorów medycznych w Polsce PZU Zdrowie. Dziękujemy wszystkim pracownikom służby zdrowia zaangażowanym w walkę z koronawirusem i mamy nadzieję, że ufundowany przez nas sprzęt pomoże im w pracy – podkreśla prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.

PZU Zdrowie jeszcze przed wykryciem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce uruchomił bezpłatną pomoc telemedyczną dla wszystkich Polaków, którzy w związku z zagrożeniem epidemią niepokoją się o swoje zdrowie. Lekarze PZU Zdrowie co dzień udzielają porad kilkuset osobom.

Zaangażowanie w walkę z koronawirusem wpisuje się w ogłoszoną w zeszłym roku społeczną strategię PZU #10latdłużej, obejmującą szereg projektów na rzecz publicznego zdrowia i bezpieczeństwa. – PZU deklaruje: „Możesz na nas polegać”, dlatego  w czasie pandemii nie mieliśmy wątpliwości, że musimy włączyć się w walkę z koronawirusem. Szybko podjęliśmy decyzję, żeby pomóc szpitalom, a dzięki temu chorym Polakom. Tak powinna działać firma zaangażowana społecznie – mówi członek zarządu PZU Życie Dorota Macieja, inicjatorka pomocy dla szpitali.

Źródło: WłasneKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 


MAŁA POLIGRAFIA - USŁUGI

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2020-03-24 11:15:31
Dodane: 2020-03-24 10:36:35
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Ktoś
Data: 2020-02-06 19:33
Przez: Maniek
Data: 2019-11-21 15:15
Przez: dorota
Data: 2019-11-20 20:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją