DOTKLIWA PORAŻKA ZATOKI

W dniu 12 września b.r. Zatoka Braniewo w ramach 9 kolejki forBET IV ligi zagrała na wyjeździe z zespołem MKS Błękitni Orneta, który przed meczem zajmował 15 miejsce. Potwierdziło się, że derby rządzą się swoimi prawami, ale niepokoi wysokość porażki. Zatoka uległa 0:4, ale mimo to utrzymała fotel lidera rozgrywek.

Przed meczem nie wpuszczono na stadion kibiców Zatoki. Gospodarze objęli prowadzenie w 20 minucie i podwyższyli w 43’ z rzutu karnego. W drugiej połowie w 53 minucie było już 3:0. W 64’ czerwoną kartkę otrzymał Rafał Jakimczuk a porażkę na 4:0 w 80 minucie przypieczętował gol samobójczy.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Antoni Mućka - Kacper Korkliniewski, Oskar Rynkowski, Przemysław Matelski, Łukasz Wolak, Marcin Śniegocki, Sebastian Tomczuk, Jakub Szpakowski, Bogdan Wieliczko, Rafał Jakimczuk, Dariusz Wieliczko.

Siedem zwycięstw i dwie porażki z 21 punktami i bilansem bramek 27-14 pozwoliło zachować pozycję lidera forBET IV ligi. W 10 kolejce w dniu 19 września Zatoka Braniewo podejmie zespół Polonii Lidzbarka Warmiński, który zajmuje 3 miejsce. Czeka nas arcytrudny mecz.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne