MECZ NA SZCZYCIE DLA POLONII

W dniu 19 września b.r. Zatoka Braniewo w ramach 10 kolejki forBET IV ligi podejmowała zespół Polonii Lidzbark Warmiński, który przed meczem zajmował wysoką 3 pozycję w rozgrywkach. Mecz zakończył porażką Zatoki 1:2 i utratą pozycji lidera rozgrywek.

Po ostatnich nienajlepszych występach i wysokiej porażce z Błękitnymi Orneta kibice z niepokojem oczekiwali meczu z czołową drużyną rozgrywek forBET IV ligi, bo Polonia zajmowała 3 miejsce, ale rozegrała o jeden mecz mniej od Zatoki. Do Braniewa przyjechała z 17 punktami, bilansem 5-2-1 i stosunkiem bramek 19-7. W ostatnim meczu na własnym boisku wysoko pokonała Tęczę Biskupiec 4:0.

Zatoka straciła bramki w 23 i28 minucie, ale w 31 minucie gola kontaktowego strzelił Oskar Rynkowski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Tomasz Ptak – Kacper Korkliniewski, Wojciech Kimso, Daniel Jastrzębski, Oskar Rynkowski, Piotr Lewandowski, Jakub Szpakowski, Bogdan Wieliczko, Kamil Graczyk, Dariusz Wieliczko.

Zatoka po 10 kolejkach spadła na 2 miejsce w tabeli mając 7 zwycięstw i 3 porażki. Liderem został zespół Mrągowia Mrągowo. W następnej kolejce Zatoka zagra na wyjeździe z Granicą Kętrzyn, która zajmuje 8 miejsce z 15 punktami bilansem 4-3-3 i bramkami 20-16. W ostatniej kolejce Granica pokonała 2:0 Tęczę Biskupiec.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne