KOLEJNA WYJAZDOWA PORAŻKA ZATOKI

W dniu 26 września b.r. Zatoka Braniewo w ramach 11 kolejki forBET IV ligi zagrała na wyjeździe z drużyną KKS Granica Kętrzyn, który przed meczem zajmował 8 pozycję w rozgrywkach. Mecz zakończył porażką Zatoki 0:3 mimo, że przez większość meczu grała z przewagą zawodnika.

Mecz zaczął się „szczęśliwie” dla Zatoki, bo czerwoną kartę w 13 minucie otrzymał obrońca gospodarzy. Jednak to nasi stracili bramkę w 28 minucie po strzale głową. Zatoka miała swoją okazje 5 minut później i optyczną przewagę. Od początku drugiej odsłony meczu Zatoka zaatakowała. Gospodarze sporadycznie próbowali kontratakować i właśnie w takiej sytuacji po zamieszaniu w naszym polu karnym sędzia podyktował rzut karny w 54 minucie. W 84 min. napastnik gospodarzy w sytuacji sam na sam trafił w słupek. W 89 minucie Granica po kontrze strzeliła na 3:0. Po świetnym początku rundy, w pięciu ostatnich meczach cztery porażki Zatoki.

Zatoka rozpoczęła w składzie: Tomasz Ptak (Antoni Mućka 67’) – Kacper Korkliniewski, Wojciech Kimso, Oskar Rynkowski, Piotr Lewandowski, Sebastian Tomczuk, Jakub Szpakowski (Daniel Jastrzębski 68’), Bogdan Wieliczko, Kamil Graczyk, Dariusz Wieliczko.

W następnej kolejce Zatoka podejmie zespół Motor Lubawa, który pokonał 3:0 Tęczę Biskupiec. Zajmuje 4 miejsce w tabeli z 20 punktami, bramkmi w stosunku 21-12 i bilansem meczó 6-2-3.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne