WYJAZDOWE PRZEŁAMANIE ZATOKI

W dniu 10 października b.r. Zatoka Braniewo w ramach 13 kolejki forBET IV ligi zagrała na wyjeździe z drużyną MKS Mazur Ełk, który przed meczem zajmował 14 pozycję w rozgrywkach. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Zatoki 6:4!

Mimo, że to gospodarze pierwsi strzelili bramkę, to jeszcze w pierwszej połowie Zatoka prowadziła, wyrównując w 25 minucie za sprawą Kamila Graczyka i obejmując prowadzenie w 37 minucie po golu Daniela Jastrzębskiego. Po przerwie nasz zespół szybko podwyższył w 46 minucie, gdy gola zdobył Marcin Sawicki. Kolejne gole dołożyli Wojciech Kimso w 67 minucie, ponownie Marcin Sawicki w 85' oraz Kamil Graczyk w 92'.Trzeba przyznać, że gospodarze walczyli ambitnie do końca. Nareszcie przełamanie Zatoki po serii porażek.

Po 13 kolejkach mając jeden mecz zaległy Zatoka zajmuje 4 miejsce z 24 puntami (8-0-4). W następnej kolejce podejmie u siebie zespół wicelidera rozgrywek GKS  Mamry Giżycko (28 punktów, bilans 9-1-3, bramki 5-20). W ostatniej kolejce Mamry pokonały 8:0 Tęczę Biskupiec.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne