so. 2/-3°C
nie. 0/-1°C
pon. -2/-3°C
wto. -1/-7°C
 
 

Policyjna służba w czasie pandemii

Autor: kzs Dodany: 2020-11-06 14:58:29
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0

 

Czas pandemii to okres wytężonej pracy policjantów, którzy bez wątpienia są jedną z grup zawodowych najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem. Nowa codzienność, z którą przyszło zmierzyć się funkcjonariuszom, to nie tylko realizacja stałych obowiązków, ale także zadania z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. Jedna rzecz pozostaje jednak bez zmian - na pomoc policjantów można liczyć w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności.

Policjanci od początku pandemii z pełnym zaangażowaniem przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W walce o ludzkie życie i zdrowie udział biorą funkcjonariusze ze wszystkich wydziałów i pionów – prewencji oraz kryminalnych. Wraz z wprowadzeniem obostrzeń policyjna codzienność zyskała nowe zadania. Dzień służby, który w zależności od pełnionej służby, upływał dotąd pod znakiem prowadzonych dochodzeń, czy podjętych interwencji - od marca wiąże się także z prowadzeniem kontroli przestrzegania kwarantann, czy respektowania wprowadzonych zakazów oraz nakazów. Cel działania funkcjonariuszy pozostał jednak bez zmian – zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i chronić ludzkie życie.
"Przed każdym przekroczeniem progu cudzego mieszkania upewniamy się u dyżurnego, że pod tym adresem nie ma kwarantanny, jednak mimo wszystko w trakcie służby pojawia się gdzieś z tyłu głowy taka myśl, że być może osoba, wobec której interweniowaliśmy, mogła być chora. Odczuwamy związany z tym niepokój, strach o zdrowie swoich bliskich, ale i o mundurowych kolegów. Dlatego pamiętamy o tym, by podczas służby zachowywać pełen profesjonalizm i bez wahania niesiemy pomoc każdemu''
– relacjonuje policjantka z KPP w Braniewie.

Funkcjonariusz z wydziału kryminalnego w taki sposób opisał obecną służbę:

"Pandemia bez wątpienia zaburzyła pewien porządek. Zaplanowane czynności w ramach prowadzonych dochodzeń często muszą być przekładane, z uwagi na przebywanie świadków na przymusowej izolacji. Do tego poza służbą stricte kryminalną, wspieramy kolegów z prewencji w działaniach ukierunkowanych na zwalczanie COVID-19. Dzieje się dużo i szybko, ale nie rzucamy rękawic. Wręcz przeciwnie – wszystkie ręce na pokład''
Od marca 2020 roku tylko na terenie powiatu braniewskiego ponad 2500 osób zostało poddanych kwarantannie. Z każdą z nich policjanci musieli nawiązać kontakt, porozmawiać, upewnić się, że odizolowani nie potrzebują żadnej pomocy. W szczycie zachorowań, w ciągu jednego dnia, funkcjonariusze skontrolowali blisko 900 osób. Wielokrotnie trud codziennej służby w nowej rzeczywistości był rekompensowany uśmiechem dziecka machającego w oknie, czy miłym słowem podczas spotkań. Pomimo nowych obowiązków policjanci muszą wywiązywać się z powierzonych im codziennych zadań. Panujący koronawirus nie powstrzymał przecież przestępców, którzy żerują na ludzkiej krzywdzie, nie zmienił postaw domowych agresorów, nie przemówił do rozsądku pijanym kierowcom niosącym śmierć na drogach. W każdym ze wspomnianych przypadków reaguje policjant – policjant, który jest po prostu potrzebny drugiemu człowiekowi. Choć służba w obecnych czasach wymaga wiele wysiłku to funkcjonariusze dowodzą każdego dnia, że można na nich zawsze liczyć, bez względu na okoliczności.
Jolanta Sorkowicz
Źródło: PolicjaKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 


MAŁA POLIGRAFIA - USŁUGI

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2021-02-26 08:15:16
Dodane: 2021-02-16 09:48:09
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: todarek12
Data: 2021-01-18 13:27
Przez: todarek12
Data: 2021-01-15 10:57
Przez: ja223
Data: 2021-01-06 17:38
Przez: strażak
Data: 2020-12-28 09:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją