WYSOKIE ZWYCIĘSTWO ZATOKI Z TĘCZĄ

W dniu 7 listopada b.r. Zatoka Braniewo w ramach 17 kolejki forBET IV ligi podejmowała drużynę BKS Tęcza Biskupiec, która przed meczem zajmowała przedostatnią, 17 pozycję w rozgrywkach. Spotkanie w związku z wprowadzonymi obostrzeniami odbywało się bez kibiców. Mecz zakończył wysokim zwycięstwem Zatoki 6:2.

Ten mecz po prostu trzeba było wygrać. I tak też zrobili zawodnicy Zatoki, od początku naciskając na rywali. Wynik w 22 minucie otworzył Oskar Rynkowski. Przewagę Zatoki potwierdził w 40 min. golem na 2:0 Kacper Korkliniewski. W pierwszej połowie Zatoka stworzyła kilka sytuacji bramkowych, natomiast goście sporadycznie próbowali atakować. Meczy wydawał się być pod kontrolą, ale to goście w 52 min. zdobyli gola kontaktowego. To podrażniło Zatokę i w efekcie już w 54, 66, 68 i 71 min. ponownie Oskar Rynkowski kompletując hat-tricka w 5 minut, a łącznie zdobywając 5 bramek. To był mecz Oskara Rynkowskiego, który zszedł z boiska w 77 minucie i gdyby nie puste trybuny miałby owację na stojąco. W 87 min. Tęcza zdołała strzelić bramkę. Zasłużone zwycięstwo Zatoki.

Zatoka z 30 punktami (bramki 44-30, mecze 10-0-6) zajmuje 5 miejsce. W 18 kolejce Zatoka zagra na wyjeździe z zespołem ZKS Olimpii II Elbląg, który zajmuje 11 miejsce w tabeli rozgrywek. W ostatnim meczu Olimpia II zagrała w Ornecie z Błękitnymi. Olimpia ma 2 mecze zaległe, a jej dotychczasowy dorobek to 21 punktów, 22-22 w bramkach i bilans meczów 6-3-5.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne