WYJAZDOWY REMIS ZATOKI

W dniu 5 grudnia b.r. Zatoka Braniewo w ramach 19 kolejki forBET IV ligi zagrała na wyjeździe z zespołem GSZS Delfin Rybno, która mając 18 punktów zajmował 18 pozycję w rozgrywkach. W rundzie jesiennej Zatoka wygrała u siebie 5:2. Wynik meczu 2:2.

Biorąc pod uwagę miejsca w tabeli zdecydowanym faworytem była Zatoka, ale to gospodarze 9 minucie objęli prowadzenie. W 34 minucie wyrównał Łukasz Wolak. W 68 minucie drugą żółtą i czerwoną kartkę otrzymał Marcin Chomko oraz zawodnik Delfina Wolski. Oba zespoły grały odtąd w osłabieniu. Mimo kilku dogodnych sytuacji to gospodarze w 83 min. ponownie objęli prowadzenie. W 89 min. Zatoka wywalczyła rzut karny, którego nie wykorzystaliśmy, ale w doliczonym czasie gry na 2: 2 strzelił Dariusz Wieliczko.

Zatoka zakończyła rozgrywki (1 zaległy mecz) mając na koncie 31 punktów i zajmując 5 miejsce (bilans meczów 10-1-7, bramki 46-39).

Źródło: MKS Zatoka Braniewo, własne