czw. 17/11°C
pt. 12/7°C
so. 12/7°C
nie. 17/9°C
 
 

PRACODAWCY, KTÓRZY DOCENIAJĄ SŁUŻBĘ WOJSKOWĄ

Autor: kzs Dodany: 2021-04-26 12:36:52
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0



Do 30 czerwca terytorialsi i przedsiębiorcy mogą zgłaszać kandydatów do udziału w konkursie „Pracodawca przyjazny WOT”. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej chce nagrodzić firmy, które wspierają swoimi działaniami podwładnych służących w WOT. Zrozumienie przez pracodawców misji i zadań Wojsk Obrony Terytorialnej warunkuje rozwój formacji, stwarza także warunki do niezakłóconego pełnienia terytorialnej służby wojskowej przez osoby aktywne zawodowo.



WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, dlatego współpraca z pracodawcami jest dla naszej formacji szczególnie ważna. Obecnie w szeregach 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej blisko 2600 żołnierzy OT, spośród których ponad 50% żołnierzy deklaruje stałe zatrudnienie. W szeregach naszej jednostki mamy 50 żołnierzy prowadzących działalność gospodarczą, blisko 20 prowadzący gospodarstwo rolne, ponad 1300 żołnierzy zatrudnionych. Żołnierze OT łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. Uzyskanie równowagi jest możliwe wtedy, gdy pracodawca wspiera swojego pracownika i rozumie znaczenie jego służby. Wsparcie ze strony pracodawców jest nieocenionym bodźcem, który niejednokrotnie odgrywa kluczową rolę podczas podejmowania decyzji o przystąpieniu do WOT.

Zależy nam na pokazaniu i nagrodzeniu tych pracodawców, którzy rozumieją znaczenie terytorialnej służby wojskowej nie tylko w wymiarze obronnym i społecznym, lecz także biznesowym. W pierwszej edycji, która odbyła się w 2019 roku tytuł Pracodawcy Przyjaznego WOT otrzymał Pan Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Tego rodzaju projekty warto organizować cyklicznie, bo wpływają na pozytywne relacje ze społeczeństwem. Stwarzają płaszczyznę komunikacji, dzięki której możemy poznać wzajemne oczekiwania i potrzeby. A to niezwykle ważne, biorąc pod uwagę specyfikę naszej formacji.

Do kogo skierowany jest konkurs?
Konkurs skierowany jest do pracodawców zatrudniających żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową i ma na celu wyłonienie oraz wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą poprzez tworzenie dobrych warunków panujących w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym realizowane przez nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym. Projekt stawia na postawy pracodawców, którzy rozumieją korzyści, ale i prawa oraz obowiązki jakie wynikają z tytułu zatrudniania pracowników, pełniących terytorialną służbę wojskową. Buduje przekonanie, że zatrudniając żołnierzy OT, pracodawcy osiągają podwójne korzyści: mają dobrze wyszkolonych pracowników oraz aktywnie włączają się w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju.

Regulamin konkursu i wnioski do zgłaszania kandydatów dostępne są na stronie Wojska Polskiego https://www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/
Tegorocznych laureatów poznamy pod koniec września. Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają żołnierzy OT i cenią tę ideę mogą także samodzielnie zgłosić swoją firmę.

Paulina Kucińska

Źródło: Wojsko



Komentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 


MAŁA POLIGRAFIA - USŁUGI

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2021-03-08 10:36:54
Dodane: 2021-02-26 08:15:16
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Welder
Data: 2021-04-14 00:04
Przez: todarek12
Data: 2021-01-18 13:27
Przez: todarek12
Data: 2021-01-15 10:57
Przez: ja223
Data: 2021-01-06 17:38
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją