2:2 w Malborku

Zatoka Braniewo zremisowała z Pomezanią Malbork 2:2 w pierwszym meczu sparingowym. Bramki dla Zatoki zdobyli: Sylwester Dziewałtowicz oraz Łukasz Wolak.

Pierwsza połowa meczu w Malborku nie przyniosła bramek. Dopiero w 52 minucie Wróblewski wyprowadził Pomezanie na prowadzenie. Malborska drużyna nie cieszyła się jednak długo z prowadzenia, bo już 2 minuty później Dziewiałtowicz zdobył bramkę dla Zatoki i doprowadził do remisu. W 63 minucie było 2:1 dla drużyny z Malborka, jednak 5 min. Przed końcem meczu bramkę dla Zatoki na wagę remisu strzelił najlepszy snajper IV ligi Łukasz Wolak. Na boisku zaprezentowali się również: Włodarczyk i Sambor, którzy w najbliższym czasie mają zostać zawodnikami Zatoki. Zatoka w tym meczu wystąpiła w składzie:

Łastówka (46 Mastalerz), Michnowicz(46 Gruszka), Ciepliński(46 Wiliński), Ptaszyński, Sambor, Matelski(70Małek), Wieliczko(46 Lewandowski), Jakimczuk(46Dzwonkowski), Małek (46 Wolak Piotr), Wolak Łukasz (46 Dziewałtowicz), Włodarczyk(70 Wolak Łukasz).

Drużyna przygotowania do sezonu rozpoczęła w drugiej połowie stycznia. Podopieczni trenera Tomasza Klimczaka trenują pięć razy w tygodniu. Dodatkowo w weekendy rozgrywają mecze kontrolne. 25 Stycznia zawodnicy Zatoki rozpoczęli zgrupowanie dochodzeniowe, w czasie, którego treningi odbywały się trzy razy dziennie. Rano zajęcia w terenie, po południu zajęcia aerobiku, a wieczorem trening na braniewskim Orliku.

Zatoka rozegra jeszcze siedem meczy kontrolnych z:, Żuławami Nowy Dwór Gd (07.02), Olimpią Elbląg(10.02), Lechią Gdańsk ME(13.02), Orlętami Reda(20.02), Warmią Olsztyn(27.02), Cartusią Kartuzy(06.03) i Huraganem Morąg(13.03).