- Rajd Polski to już klasyk cieszący się uznaniem zawodników, kibiców i mediów. Wymagające odcinki specjalne na malowniczych Mazurach są zawsze areną ciekawej i bardzo widowiskowej rywalizacji. W harmonogramie najbliższej edycji rajdu znajdą się znane i lubiane oesy, ale aż 30 procent prób sportowych będzie przebiegało po nowych lub niewykorzystywanych od wielu lat trasach. Rekomendacji nie wymagają odcinki rozgrywane na torze Mikołajki Arena, czy też sama stolica Mazur – miejsce inauguracji i zakończenia rajdu – powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.
– Tegoroczny, jubileuszowy Rajd Polski był ostatnią rundą organizowaną przy udziale Eurosport Events, promotora mistrzostw Europy. Pracowaliśmy wspólnie przy czterech rajdach, w tym przy jego trzech ostatnich edycjach. Zawsze mogliśmy liczyć na nieocenioną pomoc ze strony kolegów z Eurosport Events i dzisiaj im za to serdecznie dziękujemy. Witamy jednocześnie „na pokładzie" naszych partnerów z firmy WRC Promoter, którzy do swoich dotychczasowych aktywności na polu mistrzostw świata dołączyli również mistrzostwa Europy. Współpracowaliśmy już przy organizacji czterech rund WRC w Mikołajkach i jestem przekonany, że i tym razem nasz narodowy klasyk, 78. Rajd Polski skorzysta na wspólnych działaniach, szczególnie w obszarze promocji tego wielkiego widowiska sportowego – dodał Michał Sikora
Kalendarz mistrzostw Europy w sezonie 2022 składa się z dobrze znanych rajdów, czterech szutrowych i trzech asfaltowych. Spodziewane jest również dołączenie do kalendarza jeszcze jednej rundy. Zmiany nastąpiły natomiast w systemie punktacji europejskiego czempionatu. Podobnie jak poprzednio punktowanych jest pierwszych piętnaście pozycji w rajdzie, ale nie będzie już można zdobywać punktów w klasyfikacji danego etapu.
Dorobek punktowy w rywalizacji ERC zawodnicy będą mogli z kolei powiększyć plasując się na jednym z pięciu pierwszych miejsc na ostatnim oesie w rajdzie - Power Stage'u (5-4-3-2-1 pkt). To rozwiązanie znane jest z mistrzostw świata, ale także z mistrzostw Polski. Zachowany zostaje rozgrywany dotychczas w mistrzostwach Europy odcinek kwalifikacyjny.
Promotor mistrzostw Europy potwierdził już także dołączenie relacji live z odcinków specjalnych ERC do istniejącej platformy streamingowej WRC Plus http://wrcplus.com/, która od czterech lat transmituje rywalizację na trasach wszystkich oesów mistrzostw świata.
Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy 2022
12 – 13 marca: Rajd Serras De Fafe E Felgueiras (Portugalia) szuter
26 – 27 marca: Rajd Azorów (Portugalia) szuter
14 – 15 maja: Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania) asfalt
10 - 12 czerwca: 78. Rajd Polski szuter
2 – 3 lipca: Rajd Łotwy szuter
23 – 24 lipca: Rajd Roma Capitale (Włochy) asfalt
27 – 28 sierpnia: Rajd Czech Barum Zlin asfalt
Kalendarz ERC 2022 będzie się składał z ośmiu rund. Ostatnia z nich zostanie włączona do kalendarza w terminie późniejszym.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz