Braniewscy strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach ratowniczych „MOSĄG 2021”

W dniu 9 listopada 2021r. przeprowadzone zostały ćwiczenia ratownicze z udziałem sił i środków Kompanii Specjalistycznej „MAZURY” z zakresu działań przeciwpowodziowych.

Rozkazem Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej ćwiczenia, których głównym celem było doskonalenie umiejętności Kompanii Specjalistycznej „MAZURY” zrealizowano na rzece Łynie oraz na terenie gminy Dywity.

Wymiana doświadczeń, działania pododdziału, doskonalenie technik ratowniczych w zakresie działań powodziowych to tylko część elementów, które poddane zostały kontroli i ocenie przez organizatorów ćwiczeń „MOSĄG 2021”.

Braniewscy strażacy, którzy również wchodzą w skład Kompanii Specjalistycznej „MAZURY” uczestniczyli w ćwiczeniach pojazdem specjalnym wężowym wyposażonym w agregat pompowy dużej wydajności. To jedne z ostatnich ćwiczeń z udziałem pojazdu specjalnego SW 2000 na podwoziu samochodu Star 266. Pojazd ten zostanie zastąpiony nowoczesnym samochodem specjalnym, który będzie łączył cechy samochodu wężowego i kwatermistrzowskiego.

Źródło: KP PSP Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz