DOTKLIWA WYJAZDOWA PORAŻKA ZATOKI z MAZUREM

W dniu 28.08.2021 r. w 4 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo uległa na wyjeździe zespołowi MKS Mazur Ełk 5:1.

W ostatniej kolejce Zatoka na własnym boisku zremisowała 1:1 z zawsze groźną Polonią Lidzbark Warmiński, natomiast Mazur uległ 2:4 w wyjazdowym meczu z beniaminkiem Polonią Iłowo. Po 3 kolejkach gospodarze zdobyli 3 punkty i zajmowali 9 lokatę (bilans meczów 1-0-2, bramek 3-5.

W pierwszej połowie mimo okazji z obu stron to Zatoka objęła prowadzenie. Bramkę w 24 minucie strzałem głową zdobył Łukasz Wolak. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Niestety druga odsłona nie zaczęła się najlepiej, bo Mazur zdobyły stosunkowo szybko dwie bramki w 52 i 59 minucie. Co raz większa przewaga Mazura skutkowała kolejnymi bramkami. Gospodarze podwyższyli na 3:1 w 66 min. i na 4:1 w 69 min., przy czym przy ostatniej bramce ewidentnie zawinił bramkarz Zatoki. W doliczonym czasie gry Mazur Ełk ustalił wynik na 5:1.

Nasz zespół wyszedł w składzie: Dawid Roszkowski – Daniel Jastrzębski, Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk, Piotr Lewandowski, Jakub Szpakowski, Wojciech Kimso, Bogdan Wieliczko, Nikita Levenko, Jakub Szymanowski, Łukasz Wolak.

Zatoka z 1 punktem zajmuje 15 lokatę w rozgrywkach, mając bilans meczów 0-1-3 i bramek 3-10. W meczu 5 kolejki Zatoka Braniewo zagra u siebie z silnym zespołem Kaczkan Huragan Morąg w sobotę, 4.09.2021 o godz. 17. Huragan w 4 kolejce grał u siebie z beniaminkiem Polonią Iłowo sensacyjnie zremisował 1:1. Po 4 meczach zdobyli 8 punktów (bilans 2-2-0, bramki 5-2) i zajmuje wysoką 4 lokatę w tabeli.

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne