O tym, że dzielnicowi potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji świadczy chociażby szerokie grono słuchaczy, z którymi spotykają się w różnych okolicznościach. Prelekcje z seniorami, a dzień później spotkania z najmłodszymi w szkołach – różna tematyka i konieczność dostosowania formy przekazu do wieku odbiorców to wyzwanie, które podejmuje każdy dzielnicowy.
Cieszy każdy miły gest
Dzielnicowi przyznają zgodnie, że najlepszą rekompensatą za trud włożony w ich pracę jest świadomość tego, że pomogli drugiemu człowiekowi:
,,Takie sytuacje pomagają rozwinąć skrzydła, dają pozytywnego kopa do dalszego działania. Pamiętam, gdy interweniowałem w jednej z okolicznych rodzin objętych procedurą ,,Niebieskiej Karty''. Podczas wizyt starałem się uświadamiać pokrzywdzonej kobiecie, że ma w sobie siłę, by odejść i zacząć żyć na nowo. Jakiś czas później spotkaliśmy się ponownie. W rozmowie podziękowała mi za to, że pomogłem jej w siebie uwierzyć. Odeszła od swojego oprawcy i zaczęła wszystko od początku".
Ty także możesz rozwinąć skrzydła i zacząć pomagać ludziom. Nie czekaj i już dziś rozpocznij swoją przygodę zostając policjantem. Więcej informacji o rekrutacji znajdziesz na naszej stronie :
Czy nasz swojego dzielnicowego ?
Tylko na terenie powiatu braniewskiego pracuje obecnie 10 dzielnicowych - 3 na terenie miasta Braniewa, 1 na terenie gminy Braniewo, 2 na terenie gminy Wilczęta i Płoskinia, 3 na obszarze miasta i gminy Pieniężno oraz dzielnicowa na terenie miasta i gminy Frombork. Od 1 sierpnia br., aż do końca stycznia 2021 każdy z nich realizuje swój Plan działania priorytetowego – jeśli jeszcze się z nim nie zapoznałeś zajrzyj koniecznie na stronę braniewskiej Policji http://braniewo.policja.gov.pl/bra/twoj-dzielnicowy/braniewo/rejon-i/1835,Rejon-I.html.
Informacje na temat tego, kto jest Twoim dzielnicowym możesz znaleźć także korzystając z aplikacji Moja Komenda.
Jolanta Sorkowicz
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz