Podczas spotkania, które poprowadzą Pani Aleksandra Matulewicz, nauczyciel rysunku i malarstwa oraz ks. Grzegorz Wąsowski, nauczyciel historii sztuki, można będzie uzyskać praktyczne wskazówki dotyczący tej części egzaminu, jak również zwiedzić szkołę, zobaczyć pracownie i prace uczniów. Zapraszamy również rodziców kandydatów.
Przypominamy wszystkim chętnym, iż egzamin odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2011r. Warunkiem przystąpienia jest złożenie podania do szkoły do dnia 31 maja 2011r. Nadmieniamy także, że szkoła prowadzona jest przez Powiat Elbląski pod nadzorem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i nie należy do elbląskiego systemu rekrut, zatem podania należy składać osobiście lub drogą pocztową.
Egzamin wstępny składa się z: części praktycznej, obejmującej rysunek, malarstwo i kompozycję przestrzenną (rzeźba w glinie) oraz rozmowy z kandydatem na temat znajomości wybranych dziedzin sztuki.
Do końca maja dla chętnych trwają bezpłatne zajęcia i konsultacje z rysunku i malarstwa według harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej szkoły w zakładce: rekrutacja.
Serdecznie zapraszamy!
reAKTYWACJA FORMY 2011
To prawda, w Liceum Plastycznym ani młodzież, ani nauczyciele nie mają prawa się nudzić. Zakończył się trwający trzy dni festiwal sztuki ulicy Street Art organizowany przez Liceum, CSE Światowid i Stowarzyszenie „Jantar”. Kilka dni temu pożegnaliśmy gości z Kaliningradu, uczniów i nauczycieli z Hiszpanii, Francji i Walii, którzy gościli w szkole w ramach programu Comenius. W najbliższym czasie młodzież klasy I i III wyjedzie na plenery artystyczne. W maju rozpocznie się projekt Współczesny Elbląg w grafice. Teki Elbląskie - I zbiór współczesnych grafik Starego Miasta.Okazji do rozwijania się naprawdę nie brakuje. Tym bardziej cieszy zaangażowanie nauczycieli realizację niekonwencjonalnych projektów.
We współpracy z Galerią El Liceum Plastyczne będzie organizowało trzydniowe działania artystyczne uczniów szkół plastycznych z Gdyni-Orłowa, Nałęczowa, Zabrza i Gronowa Górnego - Re_identyfikacja Form Przestrzennych.
W dniach 10-12 czerwca uczestniczący w spotkaniu uczniowie za pomocą fotografii, dźwięku, obrazu, tekstu spróbują zmierzyć się z Formami Przestrzennymi, dokonać ich reinterpretacji, reidentyfikacji. Będzie to nie tylko zmierzenie się z formami i ich funkcjonowaniem, rolą w przestrzeni miejskiej, ale także próba świadomej wypowiedzi za pomocą nowych mediów.
Pomysł Pana Janusza Kozaka narodził się podczas kursu, na którym nauczyciel technik graficznych z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym poznał innych pedagogów szkół artystycznych. Zawiązana nić porozumienia już w tej chwili owocuje niebanalnym pomysłem. Do Elbląga przyjadą: z Gdyni nauczyciel rzeźby, z Nałęczowa - snycerstwa i zabawek, z Zabrza od projektowania. Każdy z grupą trzech uczniów.
Ich komentarz i twórcza wizja form, które wszyscy tak dobrze znamy, działania, dyskusje to główne zadania spotkania.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz