Czwarta edycja Festiwalu, który od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem i dobrym odbiorem wśród dzieci i młodzieży. Tym razem tematem przewodnim będzie kultura ludowa w nowoczesnym wydaniu, co pozwoli odbiorcom poznać uroki naszej bogatej regionalnej kultury i świetnie się przy tym bawić.
W sali widowiskowo-sportowej będzie czekał szereg atrakcji, m.in. fotobudka, Google VR, Magic box, warsztaty rękodzielnicze (m.in. zdobienie pierniczków, toreb ekologicznych, tworzenie biżuterii, bombek), warsztaty edukacyjne (m.in. czerpania papieru, taneczne), zabawy i gry (m.in. Szarady z kulturą, konkursy z nagrodami). Na scenie zostaną zaprezentowane pokazy artystyczne (m.in. Zespół pieśni i tańca "Malbork", Diamenty, Muzyka Dawna) oraz występy i stoiska interaktywne przygotowane przez uczniów ze szkół biorących udział w projekcie: SP w Zielonce Pasłęckiej, SP w Małdytach, SP w Tolkmicku i SP w Słobitach.
Ponadto zorganizujemy dla uczniów warsztaty:
-
Warsztaty tworzenia zabawek ludowych – tradycyjne słowiańskie lalki
-
AI Historie – nowoczesna lekcja o regionie z wykorzystaniem AI
-
Warsztaty rękodzielnicze – ludowe szkatułki – twórcze i edukacyjne zajęcia z wykorzystaniem techniki decoupage
-
Zajęcia teatralno-kuglarskie – kreatywne zajęcia teatralne z elementami sztuki kuglarskiej
-
Animacja poklatkowa z wykorzystaniem klocków LEGO – dla fanów tworzenia filmików od podstaw
-
Wystawa multimedialna - multimedialna wystawa ukazująca życie w średniowieczu w niecodzienny sposób, za pomocą sprzętu multimedialnego. Holobox, stoły multimedialne, makieta, piramidy holograficzne, aplikacja VR, wydruki 3D i audiodeskrypcje.
-
Konferencja dotycząca kultury ludowej - atrakcyjne wykłady dostosowane do wieku odbiorców, przybliżające najważniejsze i najciekawsze fakty dotyczące kultury ludowej naszego regionu, połączone z warsztatami zdobienia pierniczków oraz zabawami i grami.
Serdecznie zapraszamy.
Zgłoszenia
Udział w Festiwalu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy. Chęć udziału w Festiwalu prosimy zgłaszać do Marty Derlukiewicz-Kogut pod adresem e-mai: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie: 55 611 20 89. Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy na niezapomniane dni kreatywności, nauki i zabawy!
Projekt „Echo regionu – kreatywnie od wieków!” sfinansowany przez Unię Europejską NextGenerationEU.
#KorzyściDlaCiebie #NextGenerationEU #FunduszeUE #KPOdlakultury #KPO
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz