Borowiki, kurki i podgrzybki będą podstawą do przygotowywania potraw w konkursie na najlepszą potrawę z grzybami - zupę oraz danie główne, w którym rywalizować będą zarówno zawodowi kucharze, jak i amatorzy kulinarnych zmagań. W szranki staną również lokalni kucharze z restauracji i gospodarstw agroturystycznych, którzy rywalizować będą w konkursie na najlepszą zupę grzybową. O zwycięstwie w tym konkursie zdecyduje publiczność, która będzie miała możliwość degustacji przygotowanych potraw.
W konkursie nalewek leśnych do rywalizacji staną pasjonaci domowych wyciągów z leśnych owoców, kwiatów i ziół. W ubiegłym roku jury najbardziej zasmakowała nalewka poziomkowa, malinówka i likier „słodka malinka” – czy tym razem będzie podobnie? Dowiemy się już 8 września. Festiwalowi, jak każdej imprezie z kalendarza imprez kulinarnych, towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” oraz występy artystyczne.
Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocję restauracji i gospodarstw agroturystycznych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.
Imprezę poprowadzi dr Grzegorz Russak – znawca kuchni polskiej.
Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Pisz oraz Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze”.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz