Efekty leczenia in vitro z dofinansowaniem w woj. warmińsko-mazurskim
Wojewódzki Program wsparcia leczenia niepłodności dla par z warmińsko-mazurskiego trwa od 2021 r. Pary biorące udział w Programie mają możliwość zgłoszenia się i realizacji leczenia w wybranej Klinice INVICTA.
- Realizujemy Program in vitro dla par z województwa warmińsko-mazurskiego od początku i cieszy nas to, że po tych 2 latach możemy już pochwalić się efektami. W 2021 i 2022 r. dzięki naszej pomocy przyszło na świat 11 dziewczynek i 5 chłopców – małych mieszkańców Warmii i Mazur. Obecnie 9 pacjentek pozostających pod opieką naszych Klinik jest w ciąży i czeka na narodziny swojego dziecka – mówi Patrycja Witt, Kierownik Kliniki INVICTA w Gdańsku.
Kto może dostać dofinansowanie leczenia?
Z dopłaty do leczenia in vitro mogą skorzystać pary mieszkające na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i rozliczające się we właściwym dla miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym na terenie województwa. Para ubiegająca się o dofinansowanie powinna mieć stwierdzoną i potwierdzoną dokumentacją medyczną, bezwzględną przyczynę niepłodności lub udokumentowane, nieskuteczne, zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu.
Warunkiem koniecznym w przypadku kobiety jest również spełnienie kryteriów dotyczących wieku.
O dopłatę do leczenia mogą ubiegać się kobiety w wieku między 20-42 r. ż. (wg rocznika urodzenia).
- Pary, które zgłaszają się do nas i chcą skorzystać z dofinansowania, muszą przejść przez etap kwalifikacji do leczenia oraz spełniać wymogi formalne. Wiemy, że pacjentów często przytłacza „formalna” część związana z procedurą, dlatego w Klinice INVICTA już od początku zapewniamy pacjentom wsparcie dedykowanego opiekuna, który dba o to, by wszystkie formalności zostały dopełnione. Przeprowadzamy pacjentów przez ten proces – dodaje Kierownik Kliniki INVICTA w Gdańsku.
Natalia Wojtalik - Orłowska
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz