Podążając za dziecięcą myślą i skojarzeniemopracowano edukacyjną misję Kaprala JAK. Określenie „jak” powinno budzić skojarzenia jedynie z językiem polskim i funkcją tego wyrazu w zdaniu jako spójnik, zaimek czy partykuła. Bowiem „jak” używany jest w pytaniach, w emfatycznych wypowiedziach, tworzy porównania itp.
Zadanie Kaprala jest tożsame z funkcją wyrazu „jak” w języku polskim. Maskotka oto staje na straży dbałości o jakość przekazu zagadnień występujących w świecie dorosłych, a jednak odnoszących się także do dzieci. Aspekty prawne i życia społecznego - niezrozumiałe dla najmłodszych – będzie tłumaczył, jednocześnie nauczając i wskazując okoliczności towarzyszące przekazywanym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej tre ściom.
Kapral JAK objaśni z charakterystyczną dla siebie dokładnością i wdziękiemJAK przekraczać granicę państwa? JAK wygląda granica? JAK poruszać się bezpiecznie po drodze, szczególnie w strefie przygranicznej? (program Blaskiem chronieni) JAK bezpiecznie i zdrowo żyć na Warmii i Mazurach? (kampania medialna regionu Warmia i Mazury krainą edukacji dla zdrowia i bezpieczeństwa) JAK być prawdziwym patriotą?
A jak być prawdziwym patriotą? Już w imieniu Kapral JAK kryje sięvodpowiedź na to pytanie. Edukacyjny program, w kt órym Kapral JAK występuje na pierwszym planie, stanowi ukłon w stronę bezcennej wartości - języka polskiego. Udział w zajęciach edukacyjnych z udziałem Kaprala JAK stanie się nie tylko wędrówką po granicznych obszarach wiedzy, ale zagwarantuje doskonałą zabawę ze słowem.
Kapral JAK już rozpoczął edukacyjną słu żbę. Wspólnie ze st.chor. SG Karolem Matejunas z Placówki SG w Bezledach tłumaczył uczniom Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach JAK spędzić bezpiecznie ferie zimowe.
Justyna Szubstarska
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz