Kary w międzynarodowym transporcie drogowym

W drogowym przejściu granicznym w Bezledach dwóch obywateli Rosji trudniących się międzynarodowym transportem drogowym zostało ukaranych za uchybienia.

 

Zdarzenia miały miejsce w godzinach przedpołudniowych. Pierwszy na przejściu stawił się Rosjanin wykonujący międzynarodowy transport drogowy materiałów niebezpiecznych. Kontrola tak szczególnego ładunku waży na bezpieczeństwie nie tylko samego przewoźnika ale również pozostałych użytkowników dróg. Oprócz dokumentów funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdził wszystkie elementy wymagane przy przewozie materiałów niebezpiecznych, takich jak np. stosowne oznakowanie i umieszczenie nalepek ostrzegawczych, kamizelki i znaki ostrzegawcze, czy też sprzęt do ochrony dróg oddechowych. Jednak pojazd nie był wyposażony w odpowiednie gaśnice oraz awaryjne oprzyrządowanie konieczne w tym przypadku. Na przewoźnika nałożono karę administracyjną w wysokości 700 zł.

Stosowanie się do regulacji prawnych stanowiących o przewozie materiałów niebezpiecznych (przepisy ADR) eliminuje ryzyko związane z tym transportem. Każde uchybienie, nieprawidłowość w tym zakresie sprowadza zagrożenie na użytkowników dróg.

Po godzinie w tym samym drogowym przejściu granicznym ukarano w drodze decyzji administracyjnej drugiego przewoźnika z Kaliningradu. 1000 zł kosztowała obywatela Rosji źle wypełniona karta opłaty drogowej.

Źródło: Straż Graniczna

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz