- Sieć Dziedzictwa Kulinarnego cieszy się bardzo dużą popularnością – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Certyfikaty rokrocznie otrzymuje kilkunastu nowych członków. Są to producenci i przetwórcy żywności, a także restauratorzy. Podczas kiermaszów mogą dotrzeć ze swoją unikalną ofertą do szerszego grona odbiorców, także do turystów, którzy mogą poznać lokalną kuchnię i żywność, a to przecież jeden z naszych największych atutów. Bardzo chętnie korzystają z tej oferty także mieszkańcy.
Celem kiermaszów, cieszących się stale dużą popularnością, jest promocja żywności tradycyjnej, naturalnej, lokalnej oraz wskazanie jej związków z regionem. Swoje produkty będą prezentować członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle, do której należy już ponad 130 przedsiębiorców, restauratorów i wytwórców żywności naturalnej i tradycyjnej. Kolejne spotkania zaplanowano na 27 kwietnia, 25 maja, 22 czerwca, 19 października, 16 listopada, 7 oraz 21 grudnia.
Pomysł na Sieć Dziedzictwa Kulinarnego narodził się w 1995 roku w Szwecji, natomiast 11 lat później województwo warmińsko-mazurskie, jako pierwsze w Polsce, utworzyło sieć regionalną. Poza kiermaszami w regionie będą organizowane w tym roku imprezy w ramach Kalendarza Imprez Promujących Produkt Regionalny Warmii i Mazur, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli zaopatrzyć się w regionalne specjały oraz dowiedzieć się, jak przygotować tradycyjne potrawy.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz