Minęły już prawie dwa miesiące odkąd, w trosce o zdrowie nas wszystkich, byliśmy zmuszeni zawiesić zajęcia w Klubach Młodego Programisty (KMP) oraz zapisy na kolejne cykle. Staraliśmy się jednak, żebyście nie zapomnieli o nauce programowania, dlatego ogłosiliśmy cykl #20minutzprogramowaniem.
Ale nie tylko! 16 stacjonarnych Klubów, działających od jesieni 2018 r., specjalnie dla Was przenieśliśmy w tym czasie do sieci – tworząc nową edycję KMP – Kluby Młodego Programisty online.
Ruszają Kluby Młodego Programisty online – obejrzyj film.
Ta nowa formuła została przygotowana specjalnie z myślą o tych wszystkich dzieciach, które chciałyby zacząć przygodę z programowaniem, a nie miały do tej pory takiej możliwości i których rodzice, czekali na nasze kolejne rekrutacje.
Wystarczy jedno kliknięcie
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
- Nauka i zabawa – czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że możliwe, przekonało się o tym kilkadziesiąt tysięcy uczestników zajęć organizowanych w Klubach Młodego Programisty. Wiemy, że tęskniliście za warsztatami i że wielu z Was chciałoby tego spróbować – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski – Dlatego przygotowaliśmy Kluby Młodego Programisty w wersji online. Cykl dziesięciu spotkań, gdzie będziemy łączyć naukę i zabawę. Skorzystajcie z tej szansy. Zapiszcie się na zajęcia poprzez stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl. Warto – dodaje.
Zajęcia online ruszają 19 i 20 maja. Cykle będą miały taki sam format, jak zajęcia stacjonarne – każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 10 zajęciach:
· Maluchy z klas 1-3 zapraszamy od 19 maja (przez 10 tygodni) - w każdy wtorek, w godz. 17.30-18.30.
· Natomiast starsze dzieci, z klas 4-6 - w każdą środę od 20 maja (przez 10 tygodni), w godz. 17.30-18.30.
Uwaga! Jeśli nie możecie wziąć udziału w naszych zajęciach w podanych terminach, śledźcie nasz kanał na YouTube. Znajdziecie tam zapis każdych kolejnych zajęć.
Wirtualne roboty
Na naszych stacjonarnych zajęciach dzieci i rodzice pracują z robotami edukacyjnymi, tabletami oraz matami edukacyjnymi. Tym razem nie będzie inaczej! Dołączcie do nas i programujcie offline na wirtualnej macie i zaprogramujcie wirtualnego robota!
Zajęcia będą odbywały się online, ale to nie znaczy, że będziemy siedzieć przed komputerem i pisać skomplikowany kod. Będziemy natomiast świetnie się bawić i udowadniać, że nauka programowania to niebanalny sposób na spędzenie wolnego czasu.
Zmieniamy się dla Was
Kluby Młodego Programisty otworzyliśmy jesienią 2018 r. Od tej pory nasze zajęcia cieszą się niemalejącą popularnością. Tylko w ubiegłym - 2019 roku - wzięło w nich udział ponad 21 tysięcy uczestników. Przez 12 miesięcy ubiegłego roku zorganizowaliśmy dla nich 1622 warsztaty.
- Zajęcia tak urozmaicone zawsze są bardzo dobrze odbierane przez dzieci. Tu także ta reguła się potwierdza. Mój syn bardzo chętnie uczęszcza na zajęcia, a po powrocie opowiada o nich z wielkim przejęciem. Z moich obserwacji wynika, że zarówno temat programowania, jak i samych robotów jest dla dzieci czymś naturalnym i przez otaczającą ich elektronikę szybciej się tego uczą – mówi mama uczestnika zeszłorocznego cyklu.
W dotychczasowej formule w każdym województwie działał jeden stacjonarny klub. Zależało nam, aby dotrzeć do dzieci z mniejszych miast. W większych miejscowościach oferta zajęć pozaszkolnych jest bogatsza i łatwiej dostępna. Dlatego KMP otworzyliśmy w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie (do kwietnia 2019 r. Żorach), Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.
Teraz, adaptując się do nowej sytuacji, zapraszamy Was do nowego – internetowego - Klubu. Gwarantujemy, że czeka Was tam równie świetna przygoda!
Dołącz do naszego Klubu!
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski! Dla tych, którzy wezmą udział w większości zajęć – certyfikat uczestnika!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Chcesz wiedzieć więcej? Śledź nas na Facebooku. Zaglądaj też na www.koduj.gov.pl
Wydział Komunikacji
Ministerstwo Cyfryzacji
O projekcie
Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz