Kolejne potwierdzone zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Na przełomie zaledwie kilku dni policjanci potwierdzili kolejne zgłoszenia dokonane przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwsze ze zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowości na ul. Gdańskiej w Braniewie związanych z zakazem zatrzymywania się. Policjanci, którzy weryfikowali zgłoszenie ujawnili dwóch sprawców wykroczeń. Pierwszy z nich nie zastosował się do zakazu zatrzymywania się, a drugi jechał swoim samochodem wzdłuż po chodniku. Kolejne zgłoszenie miało miejsce na ul. Stefczyka w Braniewie, gdzie policjanci ujawnili dwa pojazdy, które nie zastosowały się do zakazu postoju.
Jak widać Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa przynosi planowany skutek. Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, ruchu drogowego czy dzielnicowi nie są w stanie dostrzec każdej nieprawidłowości w swoim rejonie służbowym. Dzięki zgłoszeniom obywateli, policjanci są w stanie wyeliminować wskazane zagrożenie.


DS

Źródło: Policja

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz