Kolejny raz budzili nietrzeźwego ojca

Policjanci z Wilcząt po raz kolejny interweniowali wobec 47 letniego ojca, który zamroczony alkoholem opiekował się pięciorgiem swoich dzieci. Dzięki staraniom funkcjonariuszy mężczyzna w trybie pilnym został skierowany na leczenie odwykowe.

 

47 – letni Zenon G. z gm. Wilczęta samotnie wychowuje pięcioro dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Jest bardzo dobrze znany funkcjonariuszom z Wilcząt. Powodem jest alkohol, od którego nie stroni Zenon G. Był on przyczyną kilkukrotnych policyjnych interwencji dotyczących niewłaściwie sprawowanej opieki nad dziećmi przez ojca.

W dniu wczorajszym po raz kolejny dzieci były „pod opieką” nietrzeźwego ojca. Dzielnicowy, który wiedział, że mężczyzna pobrał pieniądze z opieki społecznej, skontrował rodzinę po godzinie 20.30. Policjant nie mógł dobudzić mężczyzny. Zenon G. miał ponad 2 promile alkoholu. Dzieci obecne w mieszkaniu zostały przekazane pod opiekę rodzinie.

Dzisiaj policjanci powiadomili kuratora 47 – latka. Zenon G. został skierowany na leczenie odwykowe. Informacja o interwencji zostanie przesłana do sądu rodzinnego.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz